Zamknij

Elektroniczny różaniec ma pomóc modlić się o pokój na świecie

17.10.2019 15:44
Elektroniczny różaniec i aplikacja do modlitwy od papieskiej organizacji
fot. Click To Pray App/YouTube (screen)

Elektroniczny różaniec ma zachęcić młodych katolików do odmawiania tradycyjnej modlitwy. Za akcję odpowiada organizacja Click to Pray, powiązana z oficjalną papieską siecią społecznością Pope's Worldwide Prayer Network.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Elektroniczny różaniec opracowała tajwańska firma technologiczna GadgTek.

Gadżet składa się z 10 czarnych paciorków z agatu i hematytu oraz metalowego krzyża z wbudowanym czujnikiem ruchu. Urządzenie wycenione na około 110 dolarów jest wodoodporne i aktywowane przez wykonanie znaku krzyża - podał serwis BBC.

Zobacz także

E-różaniec łączy się z aplikacją Click to Pray eRosary przeznaczoną na smartfony z systemem Android lub iOS. Program wspiera trzy różne formuły różańcowe i monitoruje postępy użytkownika w odmawianiu koronki, zawiera także audiowizualne wyjaśnienia dotyczące modlitwy.

Ks. Frédéric Fornos SJ, dyrektor Pope's Worldwide Prayer Network, opowiadając o aplikacji powiedział, że ma ona "nauczyć młodych modlić się o pokój na świecie".

Wiemy, jak bardzo świat potrzebuje dziś pokoju. Podjęliśmy więc różne inicjatywy, a teraz w październiku, miesiącu różańca, wprowadzamy tę nową pomoc, aby młodzi mogli modlić się o pokój w ich cyfrowym świecie. Stosując najbardziej zaawansowaną technologię, uczymy młodych różańca, bo niekiedy nie wiedzą, jak to robić. Jest to różaniec z obrazkami, z audioprzewodnikiem, z pedagogią, która stopniowo wprowadza nas w modlitwę w intencji wielkich wyzwań ludzkości i misji Kościoła

Ks. Frédéric Fornos SJ

Zobacz także

Media zwracają uwagę, że to kolejna próba środowisk katolickich, by zwiększyć zaangażowanie wiernych z wykorzystaniem technologii.

W ubiegłym roku podobną funkcję miała pełnić bezpłatna (ale zawierająca reklamy i opcje zakupów w aplikacji) oparta na lokalizacji gra wzorowana na popularnym "Pokemon Go" pod tytułem "Follow JC Go". 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Deon.pl