Zamknij

Ekstraklasa ma nowe kontrakty z LOTTO i PKO Bankiem Polskim

Olga Papiernik
20.07.2018 11:56
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poświęconej ogłoszeniu oficjalnych partnerów piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy
fot. PAP Foto/Leszek Szymański

Ekstraklasa rozpoczyna trzyletnią współpracę z dwoma markami należącymi do największych firm w Polsce: Totalizatora Sportowego i PKO Banku Polskiego. Największy bank w Polsce będzie nowym partnerem głównym i oficjalnym bankiem Ekstraklasy. W dalszym ciągu sponsorem tytularnym Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 zostaje marka LOTTO.

Podpisane umowy obejmują okres do końca sezonu 2020/2021. Przekazywane przez sponsorów środki mają wspierać długookresowy rozwój klubów Ekstraklasy, gdyż według trójstronnych uzgodnień będą przekazywane na działania ukierunkowane na kształcenie dzieci i młodzieży. To m.in. efekt Okrągłego Stołu, który odbył się z inicjatywy Prezesa Rady Ministrów pod koniec maja br. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał wówczas, że zaangażowanie w Ekstraklasę będzie analizowane przez spółki Skarbu Państwa w kontekście możliwości wspierania przez nich piłki nożnej przy zapewnieniu obustronnych korzyści.

- Dzięki przemyślanemu pakietowi świadczeń, pozwalających na bardzo dużą ekspozycję marek dwóch partnerów w ramach rozgrywek Ekstraklasy, pozyskaliśmy do współpracy potężne polskie firmy, które zdecydowały się z nami związać na trzy najbliższe sezony. W rezultacie będziemy realizować jeden z największych projektów sponsorskich w naszym kraju. Przy tak dużej wartości świadczeń naszym wspólnym celem będzie wykorzystanie wszelkich możliwości, by zapewnić jak najwięcej korzyści zarówno dla sponsorów, jak i kibiców. Beneficjentami będą zarówno młodzi polscy zawodnicy grający w klubach Ekstraklasy, a także dzieci i młodzież pasjonująca się piłką nożną, bo pieniądze z Totalizatora Sportowego i PKO Banku Polskiego mają wspierać programy realizowane przez Ekstraklasę ukierunkowane na kształcenie przez kluby młodych talentów i popularyzację piłki nożnej wśród najmłodszych – komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa SA.

W ramach współpracy zarówno Totalizator Sportowy, jak i PKO Bank Polski przejmują najważniejsze i największe świadczenia marketingowe na wszystkich stadionach w trakcie rozgrywek Ekstraklasy oraz będą korzystać z ekspozycji na koszulkach zawodników grających w lidze. W najbliższym sezonie, tak jak w poprzednich dwóch latach, partnerem tytularnym wciąż będzie marka LOTTO. Oznacza to, że będzie ona obecna na wszystkich 296 meczach w ramach 37 kolejek. Logotyp rozgrywek LOTTO Ekstraklasy pozostaje m.in. na koszulkach wszystkich piłkarzy oraz w przestrzeni reklamowej wszystkich szesnastu stadionów. Logo rozgrywek LOTTO Ekstraklasy będzie wciąż prezentowane podczas transmisji telewizyjnych z meczów w trakcie całego sezonu, a także za pośrednictwem wszelkich kanałów komunikacji prowadzonych przez kluby i ligę.

– Totalizator Sportowy będzie z kibicami Ekstraklasy już 5. sezon z rzędu. Przez pierwsze dwa lata byliśmy obecni z marką Keno, a już trzeci sezon funkcjonujemy jako Partner Tytularny z marką LOTTO. Nowy kontrakt to nowe możliwości, które obejmą także wsparcie najmłodszych piłkarskich talentów. Tego typu działania służą nie tylko rozwojowi polskiej piłki nożnej, ale wpisują się również w ustalenia i wnioski płynące z majowych obrad Okrągłego Stołu, zorganizowanych z inicjatywy Premiera Mateusza Morawieckiego. Przechodzimy więc od słów do czynów. Kontynuując wspieranie najwyższego stopnia rozgrywek w Polsce, podejmujemy także bliższą współpracę z kibicami piłkarskimi, którym cały czas konsekwentnie przypominamy, że kupując produkty LOTTO, automatycznie wspierają polski sport, przekazując na ten cel każdego roku setki milionów złotych. Dzięki nim wygrywają nie tylko pasjonaci futbolu, ale całe społeczeństwo. Kolejny rok współpracy z Ekstraklasą ma dla nas nie tylko wymiar biznesowy, ale także symboliczny, bowiem rośnie w siłę zarówno najważniejsza polska liga, jak i Totalizator Sportowy, który właśnie wchodzi w nowe obszary rynku – podkreśla Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Nowy partner Ekstraklasy – PKO Bank Polski – w sezonie 2018/2019 zyska status partnera głównego. W ramach podpisanej umowy logotyp tego największego polskiego banku będzie obecny na koszulkach 16 drużyn, na wszystkich stadionach oraz w transmisjach z meczów. Bank zamierza zaangażować się w długofalową współpracę z Ekstraklasą. Wśród celów wieloletniego projektu sponsorskiego wskazuje przede wszystkim na pomoc w rozwoju ligi i młodych piłkarskich talentów w Polsce.

- Dziś debiutujemy w zupełnie nowej roli Oficjalnego Banku Ekstraklasy. Chcemy angażować się w proces budowy silnej ligi najpopularniejszej w Polsce dyscypliny sportu – piłki nożnej. Zależy nam na jej rozwoju, a przede wszystkim wspieraniu młodych talentów. Będziemy współpracować na wielu płaszczyznach, oferując dużą wiedzę ekspercką z zakresu finansów, która powinna przynieść korzyści zarówno klubom, jak i zawodnikom występującym w Ekstraklasie. Podobnie, jak w zachodnich rozgrywkach, Bank uruchomi system emerytalny dla graczy w Polsce. Piłka nożna to nie tylko rywalizacja i medale, ale też prawdziwa pasja, która łączy. To także wspólnota nie tylko sportowej społeczności całych regionów, ale także kibiców. Wspierając Ekstraklasę, chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów - mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Zobacz także

To kolejne kontrakty sponsoringowe podpisane przez Ekstraklasę w ostatnich dniach. Spółka zarządzająca rozgrywkami piłkarskimi na najwyższym poziomie przedłużyła na kolejny okres wszystkie umowy sponsorskie obowiązujące do końca sezonu 2017/18. W rezultacie parterami oficjalnymi Ekstraklasy pozostają dwie marki firmy Oshee (Oshee, Combu), Henryk Kania i Aztorin. W ten sposób, w wyniku działań spółki Ekstraklasa S.A., budżet sponsorski Ekstraklasy w okresie ostatnich dziewięciu miesięcy wzrósł dwukrotnie.

Morawiecki: jestem szczęśliwy, że narodowi czempioni wspierają Ekstraklasę

- Jestem szczęśliwy, że mamy narodowych czempionów, polskie firmy, które zdecydowały się wspierać polską ekstraklasę piłkarską znaczącymi kwotami - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji "Lotto Ekstraklasa – nowe otwarcie".

Na mocy podpisanej w piątek umowy sponsorskiej oficjalnym bankiem Lotto Ekstraklasy będzie PKO BP. Morawiecki wyraził przekonanie, że - zaczynamy dziś kolejny ważny krok w kierunku profesjonalizacji polskiej piłki klubowej, której emanacją jest Ekstraklasa. Jak mówił, jego zdaniem polską piłkę trzeba budować od podstaw, tak żeby piłka, boisko, trener były blisko młodych ludzi.

- Jestem szczęśliwy, że mamy narodowych czempionów, polskie firmy, które zdecydowały się wspierać Ekstraklasę istotnymi kwotami, żeby to właśnie z młodych chłopaków wyrastały największe światowe talenty, które w przyszłości będą dawały nam radość ze zwycięstw - powiedział.

Jak mówił prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, - Ekstraklasa to już nie jest tylko piłka nożna, to już nie jest tylko sport, to już nie jest tylko biznes, to jest coś więcej. I w tym "więcej" my, jako PKO BP chcemy uczestniczyć. Jak dodał, PKO BP stawia sobie cel, - żeby za cztery, osiem lat piłkarzy młodych na tych boiskach Ekstraklasy było coraz więcej. W perspektywie 5-10 lat chciałbym, żeby polska Ekstraklasa była wśród 10 najważniejszych lig w Europie - dodał.

PKO BP przedstawi scenariusze dot. funduszu emerytalnego dla piłkarzy Lotto Ekstraklasy

- Bank PKO BP do końca roku zamierza przedstawić scenariusze w sprawie utworzenia funduszu emerytalnego dla piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie - poinformował w piątek PAP prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

- Jesteśmy na etapie analiz. W momencie kiedy będziemy gotowi razem z Ekstraklasą, to będziemy prezentowali scenariusz, bądź scenariusze, które chcielibyśmy zaproponować klubom, a w ślad za tym piłkarzom - powiedział Jagiełło zapytany o możliwość utworzenia funduszy emerytalnych dla piłkarzy.

Na pytanie kiedy PKO BP mógłby takie scenariusze przedstawić, prezes powiedział: - myślę, że trzeba spokojnie poczekać do końca tego roku.

Prezes Jagiełło zapytany o rozwój zagranicznych placówek banku PKO BP powiedział: - mamy dwa oddziały otwarte. Jeden we Frankfurcie, drugi w Pradze. Pracujemy nad uruchomieniem, na przełomie roku, oddziału w Londynie. To w tej chwili zaspokaja nasze potrzeby na najbliższy okres.

Łukasz Pawłowski/PAP/OP