Zamknij

Ekipa Friza wchodzi na giełdę. Ile zarabia Karol Wiśniewski i reszta youtuberów?

23.03.2021 12:13
Ekipa Friza
fot. Ekipa Friza - 3KIPA

Ekipa, czyli kolektyw najpopularniejszych youtuberów w Polsce, znów na szczycie. Po premierze piosenki 3KIPA, która ma już 25 milionów wyświetleń, Friz i spółka sposobią się do wejścia na giełdę.

Ekipa Friza ma już grubo ponad milion subskrybujących na You Tubie, a sądząc po ostatnich wydarzeniach to dopiero początek ekspansji grupy twórców internetowych.

W ostatnich dniach furorę w sieci robi piosenka Ekipy - 3KIPA. Jak podawały wirtualnemedia.pl, klip do utworu zanotował największy wskaźnik dynamiki przyrostu wyświetleń w historii polskiego You Tube'a. Tak było w pierwszych 5 dniach od premiery, gdy wideo obejrzano 13 milionów razy. Obecnie licznik jest już na dwukrotnie wyższym poziomie i ciągle rośnie.

Szacuje się, że na wyświetleniach reklam przed filmami na You Tube ekipa może zarabiać kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Znaczenie większe pieniądze - choć nie ma tu dokładnych danych z powodu tajemnicy handlowej - mogą płynąć na konta Karola Wiśniewskiego, Wersow (dziewczyny Friza) i reszty ekipy z tytułu kontraktów reklamowych. Ostatnio udało im się podpisać umowę z producentem lodów Koral.

Ekipa Friza na giełdzie

Udane biznesy twórców Ekipy skłoniły zespół do zmian. Spółka Karola Wiśniewskiego zaczęła właśnie negocjacje dotyczące wejścia na giełdę w ramach Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego. Już teraz 12 proc. akcji Ekipy ma JR Holding - pomagający w wejściu na giełdę.

O samych finansach grupy Friza jeszcze przed debiutem giełdowym wiadomo niewiele, natomiast rąbka tajemnicy uchylają w niektórych produkcjach sami członkowie ekipy. W jednym z nagrań Karol Wiśniewski opublikował skrin z konta bankowego, z którego wynikało, że w danym miesiącu wydał już ok. 100 000 złotych. Sam Friz ujawnił też, że rocznie przez konto firmy przepływa ok. 10 milionów złotych.

Ekipa Friza - skład youtuberów

Oprócz produkcji materiałów wideo na platformę You Tube ekipa Friza zajmuje się też m.in. produkcją gier mobilnych i muzyką, a także sprzedażą sygnowanej logiem firmy odzieży przez internet.

W skład grupy Ekipa wchodzą: Tromba, MiniMajk, Wersow, Poczciwy Krzychu, Murcix, Patec Wariatec, Marcysia oraz Kasia Bożek. Wszyscy mieszkają w jednym domu youtuberów.