Zamknij

Echo Investment szykuje się do publicznej emisji obligacji w 2018 r.

Olga Papiernik
28.11.2017 16:20
Echo Investment  szykuje się do publicznej emisji obligacji w 2018 r.
fot. Agencja Gazeta

Echo Investment zamierza przeprowadzić kolejną publiczną ofertę obligacji i ocenia, że może być do niej gotowe w I kw. 2018 r., poinformował wiceprezes i CFO Maciej Drozd.

Pracujemy nad prospektem i to chwilę potrwa. Prospekt mieliśmy zatwierdzony w tym roku, więc zakładamy, że nie będzie dużych różnic i przez KNF powinno przejść szybko. Poprzednio to zajęło w KNF 3-4 miesiące. Teraz mam nadzieję, że będziemy gotowi w I kwartale - powiedział Drozd dziennikarzom.

Dodał, że za wcześnie mówić o kwocie, bo emisja będzie prowadzona pod konkretne potrzeby związane z projektami dewelopera i zakupami działek.

Będziemy to robić na pewno - podkreślił jednak Drozd.

W październiku tego roku Echo zakończyło II Program Emisji Obligacji Publicznych, o łącznej wartości 300 mln zł.

Oferowane w całym programie obligacje były niezabezpieczone, miały 2,9% rentowności ponad sześciomiesięczny WIBOR, a ich termin zapadalności wynosił 4 lata (dla pierwszej serii o wartości 100 mln zł) oraz 5 lat (dla drugiej oraz trzeciej serii o łącznej wartości 200 mln zł). Obligacje zostały uplasowane w czerwcu, wrześniu i październiku 2017 r.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Spółka notowana jest na GPW od 1996 r.

ISBnews/OP