Zamknij

Całe zające i kury ofoliowane na tackach w markecie

06.11.2020 14:38
E.Leclerc. Całe zające i kury ofoliowane na tackach w markecie
fot. 20320Vero/Twitter

Oburzenie we Francji, po tym jak w jednym z marketów sieci E.Leclerc, oferowano w sprzedaży całe zwierzęta zafoliowane w tackach. Dlaczego te produkty trafiły do sprzedaży?

Sprawa dotyczy marketu sieci E.Leclerc w miejscowości Morières-lès-Avignon na południu Francji. 30 października w mediach społecznościowych klienci wrzucili zdjęcia i filmy pokazujące zaskakująca ofertę na stoiskach spożywczych.

Chodzi o ofoliowane i podane na tackach całe zwierzęta - zające, bażanty czy kury z piórami - bez wypatroszenia czy poddania jakiejkolwiek obróbce. Zdjęcia tej makabrycznej oferty szybko poniosły się w internecie i wywołały również zarzuty o szerzenie fake newsów. W odpowiedzi na te dyskusje niezależny think tank Mr Mondialisation opublikował na Facebooku krótkie wideo pokazujące ofoliowane zające z futrami czy drób.

Całe zwierzęta na wyprzedaży w markecie

"Mięso nie rośnie na drzewach" - napisała na Twitterze Fundacja Brigitte Bardot. Skąd w markecie znalazły się w sprzedaży całe zwierzęta? Jak wyjaśnił kanał France 3, pochodzą one z hodowli w Belgii na coroczną wyprzedaż.

Zobacz także

Francuzi komentujący całą sprawę z jednej strony podkreślali, że tak właśnie wygląda przemysł produkcji mięsa i jego wielbiciele nie powinni być zaskoczeni. Z drugiej - zwracano uwagę, że sieć nie powinna pozwolić na tak makabryczną wyprzedaż.

E.Leclerc odpowiedział na Twitterze, że zwrócił się do kierownictwa marketu w Morières-lès-Avignon, aby usunął ze sprzedaży kontrowersyjne produkty. "Sklep przeprasza osoby, które poczuły się dotknięte" - podkreślono.

RadioZET.pl/France 3