Zamknij

Akcyza na e-papierosy. Resort finansów zapowiedział zmiany

24.06.2020 07:31
E-papierosy akcyza 2020. Resort finansów zapowiedział zmiany
fot. Oleggg/Shutterstock (ilustracyjne)

Resort finansów wycofuje się ze swoich planów dotyczących e-papierosów. Nie będą one objęte obowiązkiem znakowania akcyzą, jak planowało ministerstwo.

Pandemia koronawirusa, która spowodowała największy od dekad kryzys gospodarczy, zweryfikowała wiele planów rządzących. Wśród nich znalazły się te dotyczące akcyzy na e-papierosy i inne nowe wyroby tytoniowe.  

"Minister Finansów 22 czerwca podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy" - poinformował resort finansów.

Zobacz także

Jak wyjaśniono w komunikacie, czasowe zwolnienie obejmie płyny do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie. - Podpisane przez mnie rozporządzenie stanowi reakcję na aktualną sytuację związaną ze stanem epidemii i jest odpowiedzią na sygnały rynku – powiedział minister Tadeusz Kościński.

Ministerstwo Finansów podało, że do 31 grudnia 2020 roku płyn do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich zwolniony będzie z oznaczania podatkowymi znakami akcyzy. "Dotyczy wyrobów w stosunku do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał po 30 czerwca 2020 roku" - podkreślono.

Zobacz także

Resort poinformował, że do 30 kwietnia 2021 r. płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie zwolniony będzie z oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy . "W tym przypadku chodzi o wyroby co do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał do 31 grudnia 2020 roku" - poinformowano.

W skrócie - akcyza na e-papierosy i inne nowe wyroby tytoniowe i tak zostanie wprowadzona, ale czasowo zawieszono obowiązek ich oznaczania znakami akcyzy.

RadioZET.pl/PAP