Zamknij

Dziennikarka wybuchła śmiechem, gdy mówiła o pomocy dla rencistów

11.02.2020 18:27
Dziennikarka państwowej telewizji mówiła o rencistach. W końcu wybuchła śmiechem [WIDEO]
fot. КОКТЕЙЛЬ МОЛОТОВА/YouTube (screenshot)

Dziennikarka państwowej rosyjskiej telewizji nie mogła powstrzymać się od śmiechu, kiedy prezentowała wzrost świadczeń dla rencistów. Nagrania z jej występu przed kamerami stało się hitem internetu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podało Radio Wolna Europa, sprawa dotyczy nagrania z programu informacyjnego "Westi Kamczatka". Jest on częścią Wszechrosyjskiej Państwowowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej (WGTRK) - narodowego nadawcy w Federacji Rosyjskiej.

Dziennikarka Aleksandra Nowikowa prezentowała materiał na temat wyższego wsparcia państwa dla osób w najgorszej sytuacji życiowej, w tym rencistów. 

Zobacz także

Osoby z niepełnosprawnościami, weterani wojenni, ofiary promieniowania i inni mogą otrzymać dodatkowe 1500 rubli (ok. 92 zł). Z czego 900 rubli (ok. 55 zł) można wydać na leki, 137 rubli (ok. 8 zł) na wyjazd do uzdrowiska, a resztę - 363 ruble (ok. 22 zł) - na "międzynarodowy" transport do takiego ośrodka.

Po przeczytaniu tej ostatniej informacji, Nowikowa wybuchła śmiechem i przez ponad minutę, z trudem łapiąc oddech.

Nagranie pokazujące, jak dziennikarka nie może powstrzymać się od śmiechu mówiąc o pomocy dla rencistów, trafiło do sieci i stało się hitem w rosyjskim internecie.

Zobacz także

Według Radia Wolna Europa nietypowe zachowanie Nowikowej nie było transmitowane w telewizji, ale pochodzi z prób programu informacyjnego w studiu. 

Radio Goworit Moskwa podało, że po wycieku nagrania "wiele osób" spotkały konsekwencje. Według informatorów stacji mają zostać ukarani wszyscy, którzy mieli związek z wyciekiem materiału. 

Zastępca szefa regionalnych serwisów WGTRK odmówił komentarza w sprawie nietypowej sytuacji w studiu telewizyjnym.

Portal Lenta.ru przypomniał, że od 1 lutego około 15 milionów Rosjan otrzymało 3-proc. podwyżkę świadczeń socjalnych. Zapowiedział je prezydent Rosji Władymir Putin podczas dorocznego przemówienia. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Free Europe