Zamknij

Dzień Dziecka. Bezpłatne przejazdy na kolei, ale tylko po pobraniu biletu z kasy

Piotr Drabik
24.05.2019 12:12
Dzień Dziecka 2019. PKP Intercity oferuje bezpłatne przejazdy 1 czerwca. Jak. Zasady
fot. gabczi/Shutterstock (ilustracyjne)

W Dzień Dziecka wszystkie osoby do 16. roku życia mogą bezpłatnie podróżować pociągami PKP Intercity. Jednak bezpłatne wejściówki dla dzieci można odebrać tylko w kasach biletowych, a nie przez internet.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

PKP Intercity oferuje dla dzieci specjalną ofertę na 1 czerwca. Tego dnia wszystkie osoby poniżej 16. roku życia mogą za darmo podróżować drugą klasą wszystkimi przejazdami – w tym najdroższym Express Intercity Premium realizowanym przez składy Pendolino.

Jak podał dziennik „Rzeczpospolita”, dzieci poniżej 4. roku życia bez względu na promocję mogą zawsze podróżować pociągami PKP Intercity na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 procent. Z kolei nieletni pomiędzy 4. a 16. rokiem życia potrzebują odebrać bilet z miejscówką na 1 czerwca. Można to zrobić od 23 maja.

Zobacz także

Jednak z promocji można skorzystać, odbierając wejściówki na promocyjny przejazd tylko w tradycyjnych kasach biletowych PKP. Przy sobie trzeba mieć również dokument stwierdzający wiek dziecka.

Dlaczego z promocji nie można skorzystać przez internet? PKP Intercity tłumaczy, że to „oferta okazjonalna”. Dla porównania – wejściówki dla dzieci do 4. roku życia można pobrać przez internet dlatego, że są w stałej ofercie przewoźnika.

Darmowe przejazdy też w kolejach regionalnych

Podobnie jest w przypadku regionalnego przewoźnika Polregio. Nieoficjalnie planuje on podobną promocję, jak PKP IC – czyli dzieci do 16. roku życia będą mogły za darmo podróżować pociągami 1 czerwca. Jednak bezpłatne wejściówki też będą dostępne tylko w kasach biletowych lub u konduktora. Zdaniem Polregio to wystarczające, aby klienci mogli skorzystać z oferty.

Zobacz także

Korzystne przejazdy z okazji Dnia Dziecka planuje również Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA). „W minionych latach w ŁKA dzieci i młodzież podróżowały bezpłatnie i w tym roku planujemy podobną ofertę” – przekazała Marta Markowska, rzeczniczka prasowa ŁKA, w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

W przypadku ŁKA wystarczy, aby dzieci do 16. roku życia miały przy sobie dokument potwierdzający ich wiek – dodatkowych wejściówek nie trzeba załatwiać.  

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/PTD