Zamknij

Dzień Darmowej Dostawy. Jak z niego skorzystać?

09.12.2019 15:23
Dzień Darmowej Dostawy 2019. Kiedy? Ponad tysiąc sklepów zaangażowanych w akcję
fot. Maxx-Studio/Shutterstock (ilustracyjne)

Jak uniknąć kosztów dostawy zakupów? Wystarczy zrobić je 10 grudnia, kiedy w tym roku wypada Dzień Darmowych Zakupów. Tłumaczymy, jak można skorzystać z akcji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Dzień Darmowej Dostawy organizowany jest od kilku lat. To akcja promocyjna zbliżona do Black Friday (wyprzedaże w pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia w USA) oraz Cyber Monday (zniżki na zakupy w sieci w poniedziałek po Dniu Dziękczynienia za oceanem).

Z tą jednak różnicą, że ceny produktów pozostają bez zmian, ale klienci nie muszą wliczać kosztów dostawy produktów. Dzień Darmowej Dostawy ma promować kupowanie w sieci, na które i tak co roku decyduje się coraz więcej Polaków.

Dzień Darmowej Dostawy 2019 - DATA: kiedy jest i w jakich sklepach? [LISTA SKLEPÓW]

Na kilka godzin przed startem akcji zakupy bez kosztów dostawy w dniu 10 grudnia zapowiadały aż 1084 sklepy internetowe (informacje ze strony dziendarmowejdostawy.pl).

Płatność za dostawę jest często powodem rezygnacji z zakupów online, ponieważ zwiększa de facto cenę produktu, która nie jest już tak atrakcyjna w porównaniu ze sklepem stacjonarnym. Biorąc na siebie koszty dostawy, sklepy usuwają barierę wejścia i zyskują tym samym więcej zamówień, często od nowych klientów. A klienci kupują bez dodatkowych kosztów. Wszyscy zyskują – tłumaczył Krzysztof Bartnik, inicjator akcji DzienDarmowejDostawy.pl w rozmowie z dziennikiem „Fakt”.

Wśród nich m.in. sklepy 5.10.15., księgarnie Livro.pl czy ABCapteka.pl. Ponadto inne sieci handlowe oferują darmową dostawę po wydaniu odpowiedniej kwoty.

Listę sklepów zaangażowanych w Dzień Darmowej Dostawy można sprawdzić na stronie dziendarmowejdostawy.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt