Zamknij

Dynamiczny rozwój onlinowej branży pożyczkowej

Olga Papiernik
05.10.2018 13:36
przedsiębiorca przy laptopie
fot. Tyler Franta on Unsplash

Według deklaracji Ministerstwa Cyfryzacji w 2020 r. każdy Polak będzie miał dostęp do internetu. W 2016 r. 80% gospodarstw domowych w Polsce posiadało już taki dostęp. Powszechność “sieci” umożliwiła w ostatnich latach dynamiczny rozwój onlinowej branży pożyczkowej. Ok 64% firm daje możliwość zdobycia środków przez internet.

Klient takich firmy, to nie tylko osoba chcąca zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Coraz częściej są to osoby młode, chcące spełniać swoje oczekiwania lub marzenia “tu i teraz”. Dla nich ”szukanie” w internecie jest czymś naturalnym. Dużą część stanowią przedsiębiorcy, którzy wciąż mają utrudniony dostęp do pieniądza w bankach.

- Dzisiejsza oferta onlinowych pożyczek charakteryzuje się szybkością, prostotą i jasnymi zasadami.  Faktem jest, że 40% z nas mieszka na obszarach wiejskich gdzie nie ma licznych banków i biur finansowych. Często “online” to jedyna opcja. Nie najtańsza ale wygodna i skuteczna - mówi Jarosław Magdziak, project manager RynekFinansowy.info, Grupa SARE.

MarketNews24/OP