Zamknij

Dwa giganty motoryzacji łączą siły - Volkswagen zacznie współpracę z Fordem

Olga Papiernik
20.06.2018 11:55
jim farley ceo ford
fot. AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ/east news

Firmy badają kilka wspólnych projektów - w tym wspólne rozwijanie gamy samochodów, aby lepiej służyć zmieniającym się potrzebom klientów na całym świecie. Potencjalne projekty mają na celu wzmocnienie konkurencyjności każdej firmy; firmy będą dzielić się postępami w rozmach. VW i Ford twierdzą, że żaden sojusz strategiczny nie będzie wiązał się z uzgodnieniami kapitałowymi.

Firmy badają potencjalne projekty w wielu obszarach - w tym wspólnie rozwijają gamę pojazdów użytkowych, aby lepiej służyć zmieniającym się potrzebom klientów. Potencjalny sojusz nie obejmowałby umów kapitałowych, w tym udziałów własnościowych.

- Ford dąży do poprawy kondycji jako biznesu i wykorzystywania adaptacyjnych modeli biznesowych - w tym współpracy z partnerami w celu poprawy naszej skuteczności i wydajności - powiedział Jim Farley, prezes Ford Global Markets. - Ten potencjalny sojusz z Grupą Volkswagena jest kolejnym przykładem tego, jak możemy stać się bardziej sprawni jako firma, jednocześnie tworząc zwycięską globalną ofertę produktów i rozszerzając nasze możliwości.

- Z niecierpliwością czekamy na omówienie z zespołem Volkswagena w nadchodzących dniach, w jaki sposób możemy współpracować, aby lepiej służyć ewoluującym potrzebom klientów pojazdów użytkowych - i wiele więcej.

Dr Thomas Sedran, szef strategii Grupy Volkswagen powiedział: - Rynki i popyt na klientów zmieniają się w niesamowitym tempie. Obie firmy mają już mocne i uzupełniające się pozycje w różnych segmentach pojazdów użytkowych. Aby dostosować się do trudnych warunków, niezwykle ważne jest, aby uzyskać elastyczność poprzez sojusze. Jest to kluczowy element naszej Strategii Grupy Volkswagen 2025. Potencjalna współpraca przemysłowa z Fordem jest postrzegana jako szansa na zwiększenie konkurencyjności obu firm na całym świecie.

Volkswagen/Ford/OP