Zamknij

Duże zniżki na wódkę w polskiej sieci dyskontów

Piotr Drabik
14.01.2019 11:05
Duże zniżki na wódkę w polskiej sieci dyskontów Stokrotka
fot. Rybalchenko Nadezhda/Shutterstock (ilustracyjne)

Nawet kilkaset złotych można zaoszczędzić przy hurtowym zakupie wódki w supermarketach sieci Stokrotka. Choć o „weselnej promocji” można przeczytać w niektórych marketach sieci, to centrala dyskontu odmówiła udzielenia komentarza. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał portal WP.pl, alkoholowa promocja obowiązuje w sklepach Stokrotki od 2 stycznia pod nazwą „sprzedaż okolicznościowa wódki”. Dotyczy ona 7 gatunków wódki sprzedawanej w półlitrowych butelkach. Dla klientów przygotowano cztery progi rabatowe – w zależności od liczby butelek od 12 do 100, 101-150, 151-200 i powyżej 200.

W wersji budżetowej, przy zakupie co najmniej 12 butelek Żubrówki Białej, można uzyskać 5 proc. rabatu i zyskać złotówkę na każdej półlitrówce. Nawet w przypadku zakupu 200 sztuk tej wódki można zyskać maksymalną zniżkę w wysokości 2,5 zł.

Zobacz także

Według WP.pl oznacza to wydatek ponad 3,5 tys. złotych i oszczędność 500 zł w porównaniu do ceny regularnej.

Natomiast przy zakupie co najmniej 200 sztuk najdroższej w promocji wódki Norvegia można zyskać 25 proc. zniżki – aż 11 złotych mniej na butelce. Przy wydanych na ten cel blisko 7 tys. złotych można zyskać ponad 2 tys. zł rabatu w stosunku do normalnej ceny Norvegii.

Komentarza w sprawie „weselnej promocji” odmówiła Stokrotka. Robert Olaka z agencji PR RO Media, obsługującej sieć marketów, podkreślił: „Niestety, spółka Stokrotka nie jest zainteresowana udzieleniem odpowiedzi”. Nie wiadomo, na jaki okres będzie obowiązywać promocja, ale cytowany przez WP.pl cennik obowiązuje do końca stycznia.

Zobacz także

Według portalu zniżki na zakup dużej ilości wódki obowiązują tylko w wybranych własnych supermarketach Stokrotki, a nie wszystkich placówkach pod tym szyldem, również franczyzowych. Ponadto tylko w niektórych sklepach powieszono informację o nowej promocji.

Inne obecne na polskim rynku sieci dyskontów nie planują podobnych rabatów na zakup wódki.

– Nasza oferta jest przygotowana z myślą o kliencie indywidualnym oraz regularnych zakupach. Nie przewidujemy wspomnianej przez pana oferty weselnej – podkreślił Anna Robaszkiewicz z Lidla, cytowana przez WP.pl. Podobnie odpowiedziała sieć Żabka Polska.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/PTD