Zamknij

Na wyspie palmowej w Dubaju będzie można zjeść polski makaron

Piotr Drabik
17.01.2019 16:08
Dubaj. Sieć spaghetterii Makarun otwiera swój lokal na wyspie Palma
fot. Konstantin Stepanenko/Shutterstock (ilustracyjne)

Polska sieć spaghetterii Makarun Spaghetti and Salad otworzy swój lokal na Palmie Dżamira, słynnej wyspie w kształcie palmy w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie to drugi lokal firmy poza granicami kraju. Firma zapowiedziała dalszą ekspansję, nie tylko na rynku Bliskiego Wschodu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Sieć Makarun ma ponad 20 lokali w całym kraju, jeden także w Hamburgu w Niemczech.

Jak poinformował w komunikacie współwłaściciel firmy Przemysław Tymczyszyn, umowa na utworzenie spaghetterii w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) została podpisana pod koniec grudnia. Firma liczy, że lokal zostanie otwarty w drugim kwartale tego roku.

Zobacz także

Restauracja w Dubaju będzie największym punktem firmy. Powstanie w nowym pasażu handlowo-gastronomicznym wybudowanym na sztucznej wyspie o kształcie palmy, gdzie mieszczą się hotele, centra rekreacyjne i handlowe.

Tymczyszyn poinformował też, że jego firma jest w trakcie negocjacji "masterfranczyzy z naszymi partnerami z Dubaju, która ma dotyczyć wyłączności na naszą markę na obszar całych Emiratów Arabskich i zakłada powstanie w tym kraju kolejnych restauracji".

Sieć chce się nadal rozwijać - jak podaje - prowadzi rozmowy z inwestorami w Czechach, Rumunii, Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD