Zamknij

Trump sprzedaje plastikowe słomki. To część kampanii wyborczej

24.07.2019 14:57
Donald Trump sprzedaje plastikowe słomki. "Liberalne papierowe słomki nie działają"
fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS / POOL

Sztab wyborczy prezydenta USA Donalda Trumpa sprzedaje plastikowe słonki z nazwiskiem polityka. „Liberalne papierowe słomki nie działają” – reklamuje produkt sklep Trumpa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Donald Trump, który w 2016 roku z nominacją Partii Republikańskiej wygrał wybory prezydenckie, właśnie rozpoczyna walkę o reelekcję. Wśród gadżetów wyborczych, jakie mogą kupić jego zwolennicy, pojawiły się plastikowe słonki. 

Czerwone słomki z wyrytym nazwiskiem Trumpa można kupić w oficjalnym sklepie polityka. Paczka dziesięciu słomek kosztuje 15 dolarów. Oznacza to, że jedna słomka kosztuje aż 1,5 dolara. Tymczasem koszt produkcji jednej słomki to mniej niż jeden cent.

Zobacz także

Dodano, że słomki są wyprodukowane w USA, mogą być wykorzystane w recyklingu oraz są wolne od BPA, czyli szkodliwego składnika Bisfenol A.

Liberalne papierowe słomki nie działają” – tak produkt reklamuje sklep Trumpa. To bezpośrednie nawiązanie do polityki firm, które w imię walki ze zbyt dużą ilość plastiku w środowisku naturalnym, zrezygnowały z oferowania plastikowych słomek.

Plastikowe słomki od Donalda Trumpa
fot. shop.donaldjtrump.com

Zobacz także

Przeciwnicy używania plastikowych słomek argumentują, że część z nich jest produkowana z rakotwórczych składników, ich recykling jest trudny i trafiając do oceanu, zatruwają środowisko. 

Z kolei Donald Trump wielokrotnie podczas swojej prezydentury krytycznie wypowiadał się na temat zmian klimatycznych. Zapowiedział również wyjście Stanów Zjednoczonych z tzw. porozumienia paryskiego, czyli planu ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. 

Od 2021 roku w Unii Europejskiej ma obowiązywać zakaz sprzedaży jednorazowych produktów plastikowych, w tym słomek.

Zobacz także

RadioZET.pl/pjmedia.com