Zamknij

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie za prawie 300 mln zł

21.02.2020 15:19
Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie za prawie 300 mln zł
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Najbogatsza Polska Dominika Kulczyk kupiła w Londynie dom o wartości około 57,5 mln funtów (w przeliczeniu ponad 294 mln zł) - podał Bloomberg. Nieruchomość znajduje się w prestiżowej części stolicy Wielkiej Brytanii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku 

Sprawa dotyczy nieruchomości z ogrodem w londyńskiej dzielnicy Knightsbridge, która należy do jednej z najdroższych w stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Według Bloomberga Dominika Kulczyk, której majątek tygodnik "Wprost" szacował na 7 mld zł, miała kupić dom od Mike'a Spinka, dewelopera obsługującego luksusowe rezydencje. Polka miała dokonać zakupu nieruchomości poprzez przejęcie spółki Farringdon Property Trust.

Zobacz także

Dominika, wraz z bratem Sebastianem, przejęła majątek po ich ojcu Janie Kulczyku, który zmarł w 2015 roku. Dorobił się fortuny na różnych inwestycjach od początku lat 90. ubiegłego stulecia w branży infrastrukturalnej, piwowarskiej, energetycznej i motoryzacyjnej.

Sebastian Kulczyk jest właścicielem i dyrektorem generalnym Kulczyk Investments. Z kolei jego siostra Dominika mocniej zaangażowała się w działalność charytatywną.

Zarówno przedstawiciele Spinka, jak i Kulczyk odmówili komentarza w sprawie lukratywnej transakcji w Londynie. Kulczyk zapłaciła mniej, niż kamienicę w Knightsbridge wyceniała agencja Savills, specjalizująca się w rynku nieruchomości. Jej zdaniem dom powinien kosztować 65 mln funtów (ponad 333 mln zł). 

Zobacz także

Bloomberg przypomniał, że cenne nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii budzą ponownie większe zainteresowanie inwestorów. Chiński magnat nieruchomości Cheung Chung w ubiegłym miesiącu  kupił pałac w dzielnicy Knightsbridge za ponad 200 milionów funtów (ponad 1 mld zł), bijąc rekord cen w Londynie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bloomberg