Zamknij

Dominika Chorosińska-Figurska, posłanka PiS, ujawniła oświadczenie majątkowe

23.12.2019 11:14
Dominika Chorosińska-Figurska. Zobacz oświadczenie majątkowe posłanki PiS
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Z telewizji do Sejmu. Jedną z nowych posłanek PiS-u jest Dominika Chorosińska (Figurska), która do tej pory była znana głównie z roli w serialu "M jak Miłość". Zobacz oświadczenie majątkowe aktorki. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Dominika Chorosińska (z domu Figurska) do tej pory była znana przede wszystkim ze swojej działalności aktorskiej. Grała m.in. w serialu TVP "M jak Miłość".

W październikowych wyborach parlamentarnych startowała z ostatniego miejsca na podwarszawskiej listy PiS. Z poparciem 9596 głosów udało jej się zdobyć mandat poselski. 

Zgodnie z prawem, Chorosińska wraz z objęciem funkcji parlamentarzystki złożyła oświadczenie majątkowe. Co aktorka wpisała w swojej deklaracji finansowej?

Zobacz także

Nowa posłanka PiS-u posiada 5 tys. zł oszczędności. Ponadto jest właścicielką 92-metrowego mieszkania o wartości 500 tys. zł, działki o powierzchni 1 hektara o wartości 180 tys. zł oraz kolejnego 45-metrowego mieszkania warte 280 tys. zł. 

Aktorka uzyskała prawie 100 tys. złotych dochodu. Przede wszystkim z tytułu praw autorskich - 67 191,32 zł. W ramach umowy o pracę (Chorosińska jest zatrudniona jako aktorka w Teatrze Polskim we Wrocławiu) otrzymała 17 766,21 zł, a umowy o dzieło - 13 152 zł. 

Posłanka posiada również dwa kredyty - w tym jeden hipoteczny zaciągnięty we frankach szwajcarskich (76 664,81 CHF). W oświadczeniu wykazała również dwa samochody - BMW 535 z 2006 roku oraz Volvo V70 z 2007 roku. 

Zobacz także

Dominika Chorosińska- Figurska. Kim jest?

Urodziła się 1978 roku. 18 lat temu ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Również od 2001 roku jest aktorką Teatru Polskiego we Wrocławiu. 

Widzom jest znana przede wszystkim z roli Ewy Nowickiej w serialu "M jak Miłość" (w latach 2002-2009). Występowała również w filmach fabularnych - m.in. w "Smoleńsku" Antoniego Krauze. 

Do polityki weszła w ubiegłym roku. Z powodzeniem startowała w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego - uzyskała mandat z list PiS-u. Ta sztuka nie udała się jej wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mandat uzyskała za to wyborach parlamentarnych. 

Prywatnie jest matką pięciorga dzieci – Anastazji, Matyldy, Józefa, Piotra i Jana Pawła.

Zobacz także

RadioZET.pl