Zamknij

Dobry Start. W jeden dzień złożono co najmniej 300 tys. wniosków

02.07.2019 09:49
Dobry Start 2019. Dla kogo? Złożono co najmniej 300 tys. wniosków
fot. mat. prasowe

Co najmniej 300 tys. wniosków o wypłatę świadczenia Dobry Start złożono pierwszego dnia, tj. 1 lipca. Dla każdego ucznia rodzice mogą otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Dobry Start, czyli potocznie nazywane świadczenie 300 plus na wyprawkę szkolną, jest dostępne dla rodziców od 1 lipca.

Dobry start — ile złożono wniosków?

W pierwszym dniu składania wniosków znacznie większym zainteresowaniem cieszyło się składanie wniosków o świadczenie 500 plus. 

– Zachęcam, żeby równolegle składać wnioski o Dobry Start. Od sierpnia także papierowo w urzędzie – powiedziała Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej na antenie TVP Info.

Zobacz także

Dodała, że w sumie w poniedziałek złożono prawie 700 tys. wniosków, z czego ponad 400 tys. dotyczy programu Rodzina 500 plus, a reszta o wypłatę wyprawki szkolnej (czyli co najmniej 300 tys.).

Jak podał w poniedziałek bank PKO BP, za jego pośrednictwem złożono 73 tys. 315 wniosków do programu Dobry Start.

Dobry Start — jak złożyć wniosek?

Od 1 lipca można także składać wnioski online o tzw. wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start.

Świadczenie jest przyznawane w wysokości 300 zł i przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat.

Świadczenia z programu Dobry Start mogą się łączyć ze świadczeniami wypłacanymi z programu Rodzina 500 plus.

Zobacz także

Wnioski można składać online za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz na dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Zgodnie z szacunkami w 2019 roku program będzie kosztował 1,442 mld zł.

RadioZET.pl/PAP