Zamknij

Jaka kara grozi za handel podróbkami?

Olga Papiernik
05.09.2018 12:24
podróbki portfeli znanych marek
fot. Wojtek Laski / East News

Odzież, torebki, okulary, biżuterię i buty z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek sprzedawała 46-letnia mieszkanka powiatu konińskiego. Policja zabezpieczyła u niej artykuły warte prawie 300 tys. zł. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Podróbki torebek, zegarków i nie tylko

Funkcjonariusze z Wydziału do w Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu prowadzą regularne kontrole sklepów i bazarów w Wielkopolski.-  W wyniku ostatnich działań w Koninie odkryli dwa sklepy oferujące do sprzedaży podrabiane artykuły, w tym głównie odzież i dodatki – poinformowała w środę Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji.
Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli odzież, torebki, okulary, biżuterię i buty znanych światowych marek. Artykuły te miały na sobie zastrzeżone znaki towarowe. Wartość rynkowa produktów to prawie 300 tys. zł – powiedziała Pupkowska-Bral.
Policjanci ustali, że sklepy pełne podróbek należą do tego samego właściciela.
Zatrzymana 46-letnia mieszkanka powiatu konińskiego usłyszała zarzuty oferowania do sprzedaży artykułów z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za naruszenie przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej podejrzanej grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet do 5 lat więzienia – podkreśliła Pupkowska-Bral.
To już kolejna w ostatnim czasie akcja wielkopolskiej policji wymierzona w handlarzy podróbkami.
Dwa tygodnie temu policja informowała o zabezpieczeniu kilku tysięcy podrobionych ubrań i dodatków sprzedawanych zarówno w sklepie internetowym, jak i sklepie stacjonarnym w Gnieźnie. Według szacunków policji straty firm produkujących oryginalne ubrania mogły wynieść nawet 200 tys. zł. Zatrzymano w tej sprawie dwie osoby. Usłyszały one zarzuty z ustawy o własności przemysłowej. Grozi im do 5 lat więzienia. 

PAP/Anna Jowsa/OP