Zamknij

W 2020 roku popracujemy więcej. Jak dobrze zaplanować urlop?

02.01.2020 12:55
Długie weekendy 2020
fot. Shutterstock/Jacob_09 (ilustracyjne)

Niekorzystny układ kalendarza powoduje, że w bieżącym roku trudniej będzie odpocząć w trakcie długich weekendów. Podpowiadamy, jak zaplanować urlop.

 Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Nawet bez urlopu w 2020 roku Polacy nie będą musieli iść do pracy łącznie przez 113 dni – wyliczają autorzy analizy HRE Investments. Tyle w kalendarzu znajdziemy bowiem sobót, niedziel i innych dni wolnych od pracy.  Jeśli do tej liczby dodamy jeszcze 26 dni urlopu, to otrzymamy 139 dni bez pracy.

Dni wolne w poszczególnych latach
fot. HRE Investments

Choć teoretycznie dni wolnych od pracy jest w bieżącym roku tylko o jeden mniej niż w zeszłym, to niekorzystny układ kalendarza powoduje, że znacznie trudniej będzie zaplanować prawdziwie długi weekend  

- czytamy w analizie HRE Investments.

Jak zaplanować urlop?

Pierwsza okazja do odpoczynku nadejdzie już 6 stycznia. Święto Trzech Króli wypada w poniedziałek przez co wiele osób wróci do pracy po Sylwestrze dopiero 7 stycznia. Wyjątkowo nie rozpieszcza pod względem urlopowym majówka. 1 maja wypada w piątek, a 3 maja w niedzielę. To powoduje, że majówka w tym roku będzie w mniejszym stopniu skłaniała do dłuższych wyjazdów.

Zobacz także

Kolejną okazją do odpoczynku będzie Boże Ciało w czwartek 11 czerwca. Wystarczy zatem wziąć wolny piątek, by cieszyć się 4-dniowym urlopem. Zarówno sierpniowe Święto Wojska Polskiego, jak i dzień wszystkich świętych wypada w weekend. Dopiero 11 listopada będziemy świętować w środę. Wykorzystując dwa dni urlopowe możemy dzięki temu łącznie aż 5 dni spędzić poza zakładem pracy. Pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia  w tym roku wypadają w piątek i w sobotę.

Zobacz także

Kalendarz urlopowy 2020
fot. radioZET

RadioZET.pl/HRE Investments