Zamknij

Sieć Dino nielegalnie przejęła sklepy? UOKiK wymierzył karę

24.01.2020 16:55
Sieć Dino ukarana przez UOKiK
fot. Makistock/Shutterstock (ilustracyjne)

Sieć Dino bez zgody organu antymonopolowego stała się właścicielem 12 dodatkowych sklepów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na spółkę karę finansową.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Sieć Dino zapłaci 100 tysięcy złotych kary – wynika z decyzji UOKiK. Urząd poinformował, że spółka Dino Polska przejęła bez zgody część mienia spółki Domex-Kuśnierek.

Jak wynika z komunikatu UOKiK, w grudniu 2019 roku sieć zgłosiła się do urzędu i poinformowała, że chce nabyć 12 sklepów należących do firmy Domex-Kuśnierek.

Zobacz także

We wniosku spółka poinformowała, że przewidziała trzy etapy tej transakcji: nabycie nieruchomości, wynajęcie jej spółce Domex-Kuśnierek oraz po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK przejęcie materialnych i niematerialnych składników tych sklepów.

Zobacz także

Jak czytamy w komunikacie UOKiK, urząd uznał, że już w dniu złożenia wniosku spółka Dino Polska była właścicielem 12 sklepów prowadzonych na podstawie najmu przez Domex-Kuśnierek. Mieściły się one: Koźminku, Rudnej, Nowym Miasteczku, Grębocicach, Siedlcu, Gołaszynie, Osiecznej, Lipnie, Żerkowie i Jutrosinie oraz Prusicach i Krzywiniu.

Sieć miała nabyć te sklepy bez wymaganej zgody urzędu. Efekt? Za naruszenie prawa ochrony konkurencji urząd nałożył na spółkę karę finansową w wysokości 100 tys. zł.

Zobacz także

RadioZET.pl/UOKiK