Zamknij

Dino ominie zakaz handlu? Sieć stanie się placówką pocztową

24.08.2020 11:44
Dino stanie się placówką pocztową. Sieć ominie zakaz handlu
fot. Shutterstock/Lizardflms (ilustarcyjne)

Zakaz handlu w niedziele sprawił, że przybywa sklepów, które posiadają jednocześnie status placówki pocztowej. To popularny sposób omijania zakazu handlu, na który decyduje się kolejna sieć.

Dino rejestruje działalność pocztową i kurierską – poinformował serwis Money.pl. Oznacza to, że w znanej sieciówce nie tylko odbierzemy paczkę, ale także zrobimy zakupy w niedziele.

Zarejestrowanie sklepu jako placówka pocztowa pozwala ominąć niedzielny zakaz handlu. Tym sposobem zakupy w niedzielę zrobimy m.in. w Żabce, a za jakiś czas, być może także w Dino.

Dino ominie zakaz handlu? Sklep ze statusem placówki pocztowej

Zgodnie z art.6 ustawy o ograniczeniu w niedziele i w święta w placówkach pocztowych nie obowiązuje zakaz handlu. Zarejestrowanie przez sieci handlowe działalności kurierskiej lub pocztowej po powszechny sposób na generowanie zysków z handlu także w niedzielę. Taki sposób na otwarcie sklepów ostatniego dnia tygodnia wybrała Żabka, a teraz – najprawdopodobniej – dołączy do niej sieć Dino.

Zobacz także

Jak czytamy w serwisie Money.pl, niewykluczone, że niebawem przybędzie 1300 nowych placówek pocztowych. Spółka Dino miała zarejestrować "pozostałą działalność pocztową i kurierską". To furtka to prowadzenia handlu także w niedzielę.

Serwis zwraca uwagę, że zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD) pod pojęciem "pozostała działalność pocztowa i kurierska" należy rozumieć m.in.: "zbieranie, sortowanie, przewóz i doręczanie listów, paczek i innych przesyłek pocztowych nieobjętych obowiązkiem ich świadczenia, niezależnie od miejsca przeznaczenia, świadczone przez operatorów pocztowych i kurierów, z wykorzystaniem jednego lub więcej środków transportu prywatnego lub publicznego".

Zobacz także

Oznacza to, że w Dino najprawdopodobniej będzie można odbierać listy i paczki. Sieć nie zdradziła jednak szczegółów związanych z działalnością pocztową.

Dino to ogólnopolska sieć średniej wielkości marketów spożywczych. Na koniec czerwca 2020 roku sieć liczyła 1302 sklepy w Polsce i zatrudniała 23,6 tys. osób.

RadioZET.pl/Money.pl