Zamknij

Poczta Polska ostrzega: SMS-y o dezynfekcji paczek są fałszywe

29.04.2020 12:29
Dezynfekcja paczek przez Pocztę Polską? Oszuści rozsyłają SMS-y
fot. Shutterstock/Freedomz (ilustracyjne)

Oszuści znaleźli sposób na zarobek wykorzystując Pocztę Polską. Spółka informuje o fałszywych SMS-ach, które otrzymują nadawcy i adresaci paczek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Strach związany z epidemią koronawirusa coraz częściej wykorzystywany jest przez oszustów. Ci, tym razem, podają się za Pocztę Polską i wyłudzają pieniądze na rzekomą dezynfekcję paczek.

W fałszywych SMS-ach oszuści piszą o opłaceniu 50 groszy za przyspieszoną dezynfekcję paczki, która bez wniesienia takiej opłaty miałaby trwać nawet 30 dni.

Zobacz także

"Ostrzegamy przed atakiem wykorzystującym wizerunek spółki. Cyberprzestępcy rozsyłają SMS z informacją o dezynfekcji paczki. Po wejściu w złośliwego linka ukazuje się strona śledzenia przesyłki wraz z informacjami o dezynfekcji, za której przyśpieszenie trzeba dopłacić" - czytamy we wtorkowym wpisie na Twitterze Poczty Polskiej.

Spółka wskazała, że złośliwa domena to pocztapolska24@org oraz .eu i już została umieszczona na naszej liście ostrzeżeń.

Zobacz także

To nie pierwsza próba wyłudzenia pieniędzy przez oszustów, którzy wykorzystują nastroje społeczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Przestępczy często podszywają się pod skarbówkę, operatorów telekomunikacyjnych, banki czy dostawców prądu. Oszuści równie często próbują „sprzedać” odbiorcom fałszywych wiadomości oferty inwestycji, czy „leki na koronawirusa”.

RadioZET.pl/PAP