Zamknij

Deloitte odpiera zarzuty o brak bezstronności audytorskiej w sprawie GetBack

Olga Papiernik
21.05.2018 15:10
deloitte
fot. Andrzej Iwanczuk/east news

Deloitte nie zgadza się z zarzutami, stawianymi przez Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu", o brak zachowania bezstronności przy sporządzaniu bilansu GetBacku. Deloitte zdecydowanie nie zgadza się z "sugerowanymi wnioskami i domniemaniami".

W piątek Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" poinformowało Komisję Nadzoru Finansowego oraz Komisję Nadzoru Audytowego o podejrzeniu braku zachowania bezstronności i należytych standardów zawodowych przez biegłych rewidentów akceptujących bilanse spółek sektora finansowego - chodziło o bilans spółki GetBack SA i biegłych rewidentów, związanych z Deloitte.

W poniedziałek firma Deloitte odniosła się do piątkowego komunikatu SBB w stanowisku przekazanym PAP przez rzeczniczkę Ewę Rzeczkowską. Rzeczniczka napisała, że firma zdecydowanie nie zgadza się z "sugerowanymi w tekście wnioskami i domniemaniami".

Jak podało w komunikacie SBB, firma Deloitte Polska Sp z o.o. opiniowała sprawozdania okresowe i roczne firmy GetBack S.A. (związanej wcześniej z Getin Noble Bank S.A). Zadziwiającym jest fakt, iż w ocenie za pierwsze 6 miesięcy 2017 r. nie wskazano żadnych nieprawidłowości. A już w sprawozdaniu za cały 2017 r. wykazano stratę ok. 1 mld złotych" - napisano w komunikacie.

"Jesteśmy w stałym kontakcie z organami regulacyjnymi zapewniając pełne wyjaśnienia dotyczące wszelkich kwestii dotyczących profesjonalizmu i jakości naszej pracy. Deloitte od wielu lat jest w czołówce audytorów spółek giełdowych. Rzetelność, wiarygodność, profesjonalizm, obiektywizm oraz zachowanie poufności, to podstawowe zasady naszego kodeksu etycznego, których zawsze przestrzegamy" - głosi stanowisko Deloitte.

Zobacz także

PAP/Piotr Śmiłowicz/OP