Zamknij

Kluby fitness nadal zyskują nowych członków; ich liczba to prawie 3 mln osób

Olga Papiernik
28.08.2018 12:36
gym
fot. east news

Liczba osób korzystających z oferty klubów fitness w Polsce wzrosła do 2,91 mln na koniec 2017 r. z 2,84 mln na koniec 2016 r., wynika z raportu „The European Health &Fitness Market 2018" przygotowanego przez firmę Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive.

"Wskaźnik penetracji pokazujący relację liczby klubowiczów do liczby ludności danego kraju pokazuje, że na pierwszych miejscach w Europie znajdują się kraje skandynawskie (ponad 19%) oraz Holandia (17%) Z kolei najniższy dotyczy Rosji i Turcji (odpowiednio 2% i 2,4%). W Polsce wskaźnik penetracji oscyluje na poziomie 7,7%, co plasuje nas bardzo blisko średniej dla całej Europy (7,6%)" - czytamy w komunikacie.

Badanie wykazało, że karty upoważniające do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych przekazywane przez pracodawców w ramach pozapłacowych świadczeń motywacyjnych ma ponad 1 mln Polaków.

Według Polskiego Związku Pracodawców Fitness, stosunek karnetów sprzedawanych bezpośrednio przez kluby fitness do tych sprzedawanych przez operatorów kart wynosi dwa do jednego.

Zobacz także

"Prognozy wskazują, że zwyżkowy trend w branży fitness się utrzyma i w ciągu pięciu lat z oferty klubów będzie już korzystać 4 mln Polaków" - podano także.

ISBnews/OP