Zamknij

Pepco. Rekordowy debiut na polskiej giełdzie

26.05.2021 20:52
Debiut Pepco na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pepco debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas pierwszego dnia notowań można było zarobić na akcjach 12,5 proc. Jest to największy debiut w tym roku na polskim parkiecie.

Rynek kapitałowy poszerzył się o nową spółkę. Pepco zaliczyło bardzo dobry start. Na zamknięciu sesji akcje kosztowały 45 zł. Cena wyjściowa to 40 zł.

W ofercie publicznej inwestorzy kupili prawie 92,5 mln akcji za ok. 3,7 mld zł. Inwestorzy ocenili wartość Pepco na 23 mld zł. Lokuje to spółkę w drugiej dziesiątce największych giełdowych graczy.

Debiut spółki Pepco na GPW

Pepco to podmiot, który jest właścicielem europejskiej sieci dyskontowych sklepów wielobranżowych. Spółka zanotowała największy pod względem wartości debiut na polskim rynku kapitałowym w tym roku.

Wybór Warszawy jako miejsca naszego giełdowego debiutu od początku wydawał się naturalny. Pepco jest obecne na polskim rynku od ponad dekady osiągając na nim wielkie sukcesy. Tutejszą giełdę cechuje zaś dynamizm i stabilność gwarantujące inwestorom poczucie bezpieczeństwa

Andy Bond, prezes Pepco Group

Prezes Pepco podkreślił, że priorytetem jest obecnie rozwój firmy po wyhamowaniu pandemii koronawirusa, a grupami docelowymi są przede wszystkim rodziny i konsumenci o dochodach poniżej średniej poszukujący odzieży, artykułów wyposażenia domu czy produktów szybko zbywalnych w konkurencyjnych cenach. Średnia wartość koszyka zakupowego wynosi 70 – 80 zł.

Z oklei Marek Dietl, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie powiedział, że dostrzega wielki potencjał Grupy Pepco i związane z nim perspektywy wzrostu wartości jej akcji i stałego umacniania pozycji na rynku.

Historię rozwoju Pepco i warszawskiej giełdy łączy bardzo wiele. Zaczynaliście od jednego sklepu, aby z czasem stać się wiodącą siecią w Europie. 30 lat temu na GPW notowanych było zaledwie 5 spółek – obecnie mamy blisko tysiąc emitentów i jesteśmy najważniejszą giełdą w tej części kontynentu

Marek Dietl, prezes GPW

Grupa Pepco jest zarejestrowana w Holandii, posiada 3 tysiące sklepów w 16 krajach, które działają pod markami PEPCO, Dealz i Poundland.

RadioZET.pl/PAP