Zamknij

Debata TVP. Biedroń: w 100 dni zlikwiduję umowy śmieciowe

06.05.2020 21:13
Debata prezydencka TVP. Robert Biedroń: w 100 dni zlikwiduję umowy śmieciowe
fot. PAP/Paweł Supernak

Podczas debaty prezydenckiej w TVP kandydat Lewicy Robert Biedroń złożył deklarację w sprawie likwidacji umów śmieciowych. Jego zdaniem jest to możliwe w 100 pierwszych dni jego ewentualnego urzędowania.

Debata prezydencka na antenie TVP zgromadziła wszystkich kandydatów, którzy ubiegają się o najwyższy urząd w państwie. Jednym z tematów było poszukiwanie rozwiązań, aby gospodarka wróciła do poziomu sprzed pandemii koronawirusa. Robert Biedroń, kandydat Lewicy, odniósł się do sytuacji polskich pracowników - zwłaszcza tych na umowach śmieciowych.

- PiS zostawił wielu ludzi bez pomocy. Ratuje dzisiaj banki, a nie ludzi. Już prawie 2 mln Polaków jest bez pracy, która też do tej pory była nisko opłacana. 3 miliony ludzi zostało wypchniętych na samozatrudnienie, umowy śmieciowe, na umowy, które były nisko opłacane - powiedział były prezydent Słupska.

Debata prezydencka. Co zapowiedział Robert Biedroń?

Biedroń opowiedział również o ratowniku medycznym, który z powodu pandemii koronawirusa nie wie, czy w ogóle dostanie wynagrodzenie.

Zobacz także

Rozmawiałem ostatnio z panem Michałem z podlaskiego. Pan Michał jest ratownikiem medycznym. Zarabia miesięcznie niecałe 2 tys. zł. Niestety jest w kwarantannie, bo pomagał innym. Wypchnięty na samo zatrudnienie zastanawia się, czy dostanie wynagrodzenie, bo nie jest zatrudniony na umowę o pracę. Takich ludzi w Polsce są miliony

Robert Biedroń

Podczas debaty w TVP kandydat Lewicy złożył jasną deklarację, którą chce zrealizować w pierwszych miesiącach swojego urzędowania.

- Dlatego, jeśli zostanę prezydentem, w ciągu 100 dni doprowadzę do tego, żeby zlikwidować umowy śmieciowe. Żeby ludzie w końcu pracowali na godnych warunkach i dostawali dobrą płacę - zapowiedział Biedroń.

RadioZET.pl/TVP