Zamknij

Szymon Hołownia: zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie do 2080 złotych

06.05.2020 21:21
Debata TVP. Hołownia obiecuje wyższy zasiłek dla bezrobotnych
fot. PAP/Paweł Supernak

Debata kandydatów na urząd prezydenta to także czas obietnic wyborczych. Jedną z nich jest wsparcie bezrobotnych poprzez wypłaty wyższych zasiłków – wynika z deklaracji Szymona Hołowni.

Kandydaci na urząd prezydenta odpowiadali podczas debaty w TVP na szereg pytań, także tych związanych z gospodarką.

Na pytanie o sposób powrotu naszej gospodarki do tempa rozwoju z ostatnich lat jeden z kandydatów zadeklarował  wniesienie 5 ustaw, które mają temu służyć.

Zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie? 

Szymon Hołownia złożył deklaracje pomocy dla przedsiębiorców i pracowników poszkodowanych przez kryzys wywołany epidemią. Wśród propozycji znalazło się m.in. podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do kwoty 2080 złotych, a także wprowadzenie „prostych kredytów obrotowych”.

Zobacz także

Kandydat stwierdził także, że obecny premier Mateusz Morawiecki „buduje państwo zszywek i kartonu”.

W debacie udział biorą kandydaci: Andrzej Duda (z poparciem PiS), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), Robert Biedroń (Lewica), Szymon Hołownia (kandydat niezależny), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy), Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa) oraz Paweł Tanajno (bezpartyjny).

Szymon Hołownia znany jest wyborcom przede wszystkim jako dziennikarz i publicysta. Kandydat na prezydenta odznaczył się także poprzez działalność charytatywną.

Start w wyborach prezydenckich ogłosił w grudniu 2019 roku. 7 lutego 2020 ogłosił program wyborczy, w którym skupia się na czterech obszarach: bezpieczeństwie, ochronie środowiska, działalności obywatelskiej i samorządności.

RadioZET.pl