Zamknij

Debata TVP. Stanisław Żółtek o "menelowym" plus

17.06.2020 22:10
Debata TVP. Stanisław Żółtek o "menelowym" plus
fot. PAP/Paweł Supernak

Stanisław Żółtek podczas debaty prezydenckiej w TVP podkreślił, że rząd Mateusza Morawieckiego "kupuje głosy wyborców za ich pieniądze". -  Aż mi strach zaproponować rządowi, że są budki od piwa. Że może menelowe plus by jeszcze wrzucili, bo to też są głosy wyborcze - dodał.

Stanisław Żółtek był jednym z 11 kandydatów na prezydenta RP, który wziął udział w środowej debacie na antenie Telewizji Polskiej. W czwartej rundzie pytań politycy zostali postawieni przed dylematem dotyczącym przyjęcia przez Polskę waluty euro.

W jaki sposób do tej kwestii odniósł się były europoseł oraz były lider Kongresu Nowej Prawicy?

Stanisław Żółtek proponuje: menelowe plus

- Oczywiście, że precz z tym euro. Nawet szkoda mi takiego pytania zadawać. Ja zamiast tego wolałbym porozmawiać o wyjściu Polski z Unii Europejskiej, bo Polska na tym w tej chwili nie tylko traci, ale traci na tym coraz więcej. To nie tylko ogromne zbiurokratyzowanie Polski. To jest w ogóle plan wydłubania z Polski całej forsy (...) wydłubywania złota z powietrza. Opłata za dwutlenek węgla - to co nam się szykuje, to jest jakiś horror istny - powiedział Żółtek.

W ocenie kandydata na prezydenta obecny rząd zamiast zajmować się gospodarką czy obniżeniem podatków, zajmuje się "kupowaniem głosów wyborców za ich pieniądze".

Jakieś 500 plus, kolejne 1000 plus, 5000 plus, jakieś bony turystyczne. Aż mi strach zaproponować rządowi, że są budki od piwa. Że może menelowe plus by jeszcze wrzucili, bo to też są głosy wyborcze

Stanisław Żółtek

Kim jest Stanisław Żółtek?

Urodził się w 1956 roku. Od początku lat 90. ubiegłego stulecia obecny w polityce - m.in. w Unii Polityki Realnej i Kongresie Nowej Prawicy.

Przez lata związany ze środowiskiem Janusza Korwina-Mikke. W latach 1997-1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Krakowa (w gabinecie Józefa Lassoty). W 2014 roku udało mu się zdobyć 5-letni mandat europosła z list Kongresu Nowej Prawicy.

Zobacz także

W 2019 roku założył partię PolEXIT, której głównym postulatem jest wyjście Polski z Unii Europejskiej. Rok później udało mu się zarejestrować komitet na wybory prezydenckie.

Wybory prezydenckie 2020

Odbędą się 28 czerwca. Polacy oddadzą głos na jednego z 11 kandydatów, którzy zaprezentowali swoje postulaty podczas debaty prezydenckiej w TVP. Kandydaci na prezydenta odpowiadali na pytania w kategoriach: polityka zagraniczna, wewnętrzna, społeczna, gospodarcza i świat wartości.
 
Udział w debacie wzięli wszyscy kandydaci: prezydent Andrzej Duda, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (KO), prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Wiosny Robert Biedroń, publicysta Szymon Hołownia (bezpartyjny), poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, b. poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, przedsiębiorca Paweł Tanajno (bezpartyjny), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy) oraz szef Unii Pracy Waldemar Witkowski.

Zobacz także

Poprzednia debata kandydatów na prezydenta odbyła się 6 maja. Wzięło w niej udział 10 kandydatów (wówczas zarejestrowany nie został Waldemar Witkowski). Koalicję Obywatelską reprezentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. W wyborach 28 czerwca startuje Rafał Trzaskowski. 

RadioZET.pl