Zamknij

Światowe Forum Ekonomiczne 2021 w Davos przeniesione

26.08.2020 17:53
Davos. Światowe Forum Ekonomiczne 2021 przeniesione
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News (ilustracyjne)

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) w Davos nie odbędzie się w styczniu 2021 roku. Organizatorzy prestiżowej konferencji nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa podczas pandemii koronawiursa.

Davos w Szwajcarii co roku w styczniu jest miejscem spotkania liderów świata polityki i biznesu. Kolejne forum miało się odbyć w styczniu 2021 r., zostało odwołane ze względu na pandemię koronawirusa.

Organizatorzy planują zorganizować wydarzenie na początku przyszłego lata - podała w środę agencja Reutera. „Rada ekspertów jest taka, że nie możemy (zorganizować tego wydarzenia - przyp. red.) bezpiecznie w styczniu” - poinformowało w oświadczeniu Światowe Forum Ekonomiczne.

Forum w Davos przełożone

Dokładną datę przełożonego WEF organizatorzy mają podać w późniejszym terminie.

Zobacz także

Fundacja organizująca Forum stwierdziła, że decyzja o opóźnieniu tegorocznej edycji „nie została podjęta łatwo, ponieważ potrzeba, aby światowi przywódcy zjednoczyli się w celu zaprojektowania wspólnej ścieżki powrotu do normy i ukształtowania Wielkiego Resetu w erze po Covid-19 jest bardzo pilna".

Zamiast spotkania pod koniec stycznia 2021 roku WEF będzie gospodarzem wirtualnych dyskusji "na wysokim szczeblu". Spotkanie światowych liderów odbywa się w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos od 1971 r. W styczniu 2020 r. Światowe Forum Ekonomiczne odbyło się po raz 50. 

RadioZET.pl/PAP