Zamknij

Obajtek sam chce, by go sprawdzono. Zgłosił się do CBA

16.03.2021 11:08
Daniel Obajtek sam zgłosił się do CBA. Chce kontroli majątku
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EastNews

Daniel Obajtek zgłosił się do CBA. Z własnej inicjatywy chce kontroli składanych przez lata oświadczeń majątkowych. Prezes PKN Orlen deklaruje, że nie ma nic do ukrycia.

Taśmy Obajtka okazały się początkiem problemów wizerunkowych szefa Orlenu. Choć p ublikacje nie wpłynęły na wycenę giełdową spółki, to rozpoczęły szereg negatywnych publikacji na temat dawnego wójta Pcimia.

Po serii artykułów opublikowanych w Gazecie Wyborczej na temat nieruchomości posiadanych przez Daniela Obajtka, prezes PKN Orlen chce ponownej kontroli swoich dokumentów. Wyszedł z taką inicjatywą, aby jak najszybciej oczyścić się z zarzutów, bo regularnie wywoływany jest do tłumaczenia się z poszczególnych lokali i odpowiadania czy uczciwie nabył nieruchomość

Daniel Obajtek. Kontrola majątku przez CBA

Daniel Obajtek wystąpił do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o kompleksową kontrolę majątku i ponowne sprawdzenie swoich oświadczeń finansowych. Jego pełnomocnik mec. Maciej Zaborowski poinformował, że prezes nie ma nic do ukrycia.

Pan Daniel Obajtek nie ma nic do ukrycia. Natomiast do sprawdzania kwestii majątkowych są przewidziane w Polsce odpowiednie służby i tak m.in. służbą jest CBA i w dniu dzisiejszym taki wniosek zostanie do CBA złożony

Maciej Zaborowski, pełnomocnik Daniela Obajtka

Mecenas podkreślił, że jest to inicjatywa wyłącznie Daniela Obajtka, która ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości względem jego osoby i majątku.

Daniel Obajtek deklaruje, że nie ma nic do ukrycia

Maciej Zaborowski powiedział, że oświadczenia majątkowe jego klienta były wielokrotnie badane przez różne służby, w tym m.in. przez CBA i prokuraturę za czasów rządów poprzedniej koalicji.

- Ta inicjatywa ma tylko i wyłącznie potwierdzić, że pan Daniel Obajtek jest osobą absolutnie czystą oraz która nie ma nic do ukrycia" - zaznaczył mecenas.

RadioZET.pl/PAP