Zamknij

DNB Bank Polska rozdaje klientom nawet 1000 zł

08.08.2019 15:50
DNB Bank Polska rozdaje klientom nawet 1000 zł. Wystarczy tylko zlikwidować konto
fot. Roman Samborskyi/Shutterstock (ilustracyjne)

Nawet 1000 złotych mogą otrzymać klienci indywidualni DNB Bank Polska. Warunek? Muszą zrezygnować z dalszych usług banku. Specjalna oferta jest ważna do końca sierpnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

DNB Bank Polska płaci swoim klientom pieniądze, żeby tylko zrezygnowali z jego dalszych usług. Dlaczego?

Zmienia on strategię w stronę "specjalistycznego banku korporacyjnego obsługującego największe firmy z wybranych sektorów gospodarki". Z tego powodu DNB Nord ogranicza świadczenie usług dla klientów indywidualnych.

Zobacz także

Jeśli do końca sierpnia tego roku klienci indywidualni DNB Bank Polska zrezygnują z dalszych usług, mogą otrzymać 600 złotych. Ta pula rośnie, jeśli razem z kontem klienci wycofają się z ubezpieczenia oferowanego przez bank (szczegóły w tabeli poniżej).

DNB Bank Polska płaci klientom za rezygnację z konta

W rezultacie - klienci mogą zyskać nawet 1000 złotych.

Jak można otrzymać te pieniądze? Do 31 sierpnia należy dostarczyć do DNB Banku specjalnie wypełniony formularz.

DNB Bank Polska określił ofertę jako "ostateczną".

Portal Next.gazeta.pl podkreślił, że to już trzecie podejście banku do likwidacji ofert indywidualnych. Na początku tego roku klientom oferowano maksymalnie 300 zł za wycofanie się ze swoich rachunków. Natomiast do końca lipca specjalna oferta opiewała na 800 złotych. 

Zobacz także

Klienci, którzy nie skorzystają z premii, muszą liczyć się z wypowiedzeniem umów. Z dniem 31 października tego roku umowy kompleksowe rachunków oraz umowy o kartę kredytową mają zostać rozwiązane przez DNB Bank Polska.

Do końca lipca ze specjalnej oferty skorzystało 70 procent klientów z około 9,5 tys., którzy wciąż mieli konta w banku. To oznacza, że wówczas nadal produktów nie zamknęło jeszcze ok. 2,5 tys. osób. 

Powodem, dla którego wciąż ci klienci nie zdecydowali się na rezygnację z banku, jest powiązanie konta, karty kredytowej lub ubezpieczenia z kredytem mieszkaniowym.

Klienci, którzy rezygnują z dotychczasowej polisy, aby otrzymać dodatkowe 200 złotych z DNB Bank Polska, muszą przedstawić kredytodawcy nowe ubezpieczenie i liczyć na jego zaakceptowanie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Next.gazeta.pl