Zamknij

Media Markt pozwala klientom wchodzić z psami do sklepów

22.06.2021 06:35
Zakupy z psem w sklepach Media Markt
fot. Gorlov-KV/shutterstock (ilustracyjne)

Fala upałów zagraża także czworonogom, które właściciele na czas zakupów zostawiają w samochodach. Media Markt wychodzi naprzeciw potrzebom psów i zaprasza je do sklepów.

Media Markt rusza z akcją „Zapraszamy psy”. Na czas największych upałów klienci marketu będą mogli przyprowadzić do sklepów wolnostojących swoich czworonogów.

Sieć pisze w komunikacie, że chce tym samym  zwrócić uwagę na ważny problem. Każdego roku, mimo licznych apeli, właściciele psów zostawiają zwierzęta w samochodach.

Czy można wejść do sklepu z psem? Media Markt zmienia zasady

Fala upałów bywa uciążliwa nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Szczególnie niebezpieczne jest pozostawianie czworonogów w zamkniętych samochodach w upalne dni, na co od lat uwagę zwraca Media Markt, niemiecka sieć oferująca sprzęt RTV i AGD.

Sieć zaprasza właścicieli z czworonogami do sklepów, gdzie czeka miska z wodą.

Do Media Markt z psem
fot.

W ramach akcji “Zapraszamy psy” każdy może wejść do sklepu sieci ze swoim pupilem. „Wiele osób ciągle nie zdaje sobie sprawy, że wnętrze samochodu pozostawionego w pełnym słońcu nagrzewa się bardzo szybko i już po upływie kilkunastu minut temperatura może przekroczyć 50 stopni” – przypomina sieć w komunikacie. 

Co roku przypominamy naszym klientom o odpowiedzialnym traktowaniu zwierząt domowych. Nasza akcja Zapraszamy psy ma na celu nie tylko zapewnienie komfortu zakupów naszym klientom, którym towarzyszą czworonogi. Chcemy również zwrócić uwagę na ten problem, który co roku powraca, mimo licznych apeli  

Wioletta Batóg, Rzecznik Prasowy sieci Media Markt

Spółka dodała, że klienci przyprowadzający psy do sklepów powinni zadbać o bezpieczeństwo. Każdy zwierzak może być wprowadzony do sklepu na smyczy i w kagańcu. Co istotne, akcja dotyczy tylko wolnostojących sklepów.

RadioZET.pl/mat.pras