Zamknij

Czternasta emerytura. Maląg: wypłaty ruszą w listopadzie 2021 roku

15.01.2020 09:53
Czternasta emerytura. Od kiedy? Próg dochodowy
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Rząd pracuje nad czternastą emeryturą. Nie każdy emeryt będzie mógł liczyć na ekstra świadczenie, obowiązywał będzie próg dochodowy. Wypłaty ruszą w 2021 roku – wskazała Marlena Maląg.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Minister Rodziny Pracy Polityki Społecznej mówiła w radiowej Jedynce o trzynastym i czternastym świadczeniu w ramach programu Emerytura Plus.

Trzynasta emerytura dla wszystkich

- Dodatkowe świadczenie z program Emerytura plus będzie wypłacane każdego roku w kwietniu - wskazała Marlena Maląg

Jak dodała, ekstra emerytura będzie na poziomie minimalnej emerytury, czyli ok. 1000 złotych netto. Dostanie ją 9,8 mln osób, wszyscy emeryci, także mundurowi

Zobacz także

Czternasta emerytura uzależniona od dochodów

Wskazała, że projekt ws. czternastej emerytury niebawem będzie przedmiotem rządowych obrad. Wypłaty planowane są na jesień 2021 roku.

- Projekt dotyczący czternastej emerytury jest szykowany. Jest na warsztacie ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Zgłosiliśmy już ten projekt do prac rządu.  Pewne swoje uwagi naniosło Centrum Analiz Strategicznych. Będziemy go dopracowywać – poinformowała Maląg.

Zobacz także

Wyjaśniła, że w przypadku czternastej emerytury planowany jest próg dochodowy na poziomie 2900 złotych. Zastrzegła, że szczegóły zostaną podane, gdy projekt zostanie przyjęty przez rząd.

Dopytywana o próg dochodowy, Maląg wyjaśniła, że każdy, kto otrzymuje świadczenie do określonej kwoty, otrzyma "czternastkę", zaś powyżej tej kwoty będzie obowiązywała zasada "złotówka za złotówkę".

Zobacz także

RadioZET.pl/Polskie Radio/PAP