Zamknij

Czerwińska: Niewykluczone, że ubezpieczyciele będą mogli zarządzać PPK

Olga Papiernik
08.05.2018 13:22
czerwinska
fot. Aleksandra Szmigiel/east news

Propozycja uwzględnienia ubezpieczycieli wśród zarządzających Pracowniczymi Planami Kapitałowymi jest analizowana - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska, cytowana na Twitterze przez rzecznika resortu. Dodała, że nowy projekt zostanie przedstawiony w ciągu 2-3 tygodni.

"T. Czerwińska na kongres PIU: MF pracuje nad zmodyfikowaną wersją ustawy o PPK. Przedstawimy ją w ciągu 2-3 tygodni. Propozycja uwzględnienia ubezpieczycieli wśród zarządzających PPK jest analizowana" - napisał na Twitterze Łukasz Świerżewski, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

O możliwości dopuszczenia ubezpieczycieli do zarządzania PPK poinformował w poniedziałek w rozmowie z PAP Biznes wiceminister finansów, Piotr Nowak.

- Poza TFI do zarządzania PPK będą też dopuszczone PTE. Inne instytucje również zgłosiły chęć uczestniczenia w programie, między innymi firmy ubezpieczeniowe. Rozważane jest, czy będą one również dopuszczone do prowadzenia PPK. Kluczowe w tym przypadku jest jednak, żeby środki zgromadzone w PPK nie były w jakikolwiek sposób obarczone ryzkiem ubezpieczeniowym - powiedział.

Zobacz także

PAP Biznes/OP