Zamknij

"Cyberpunk 2077" z opóźnieniem. Kiedy nowa premiera gry?

17.01.2020 10:26
Cyberpunk 2077. Premiera opóźniona na wrzesień 2020 roku
fot. MARK RALSTON/AFP/East News (ilustracyjne)

Fani gier komputerowych muszą uzbroić się w cierpliwość. Planowana na kwiecień premiera "Cyberpunk 2077", tworzone przez studio CD Project, się nie odbędzie. Dlaczego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

"Cyberpunk 2077" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier w świecie gier komputerowych w tym roku. Jej premiera zapowiadana na kwiecień nie dojdzie do skutku.

W czwartek zarząd CD Project poinformował o nowej dacie premiery gry - 17 września 2020 roku.

Zobacz także

Cyberpunk 2077. Dlaczego opóźniono premierę?

"Decyzja uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu" - napisała w komunikacie spółka.

Jednocześnie Marcin Iwiński oraz Adam Badowski - szefowie CD Project - podkreślili, że "gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy".

"Night City jest ogromne, zróżnicowane, pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby "Cyberpunk 2077" był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej" - napisali na Twitterze.

Zobacz także

Michał Nowakowski, członek zarządu CD Project podkreślił, że mało prawdopodobne jest wprowadzenie wersji mutiplayer gry w 2021 roku. 

W przeszłości polski twórca gier również przekładał premierę swoich produkcji. Tak było w przypadku "Wiedźmina 3", który początkowo miał być wydany w 2014 roku, ale trafił do sprzedaży kilka miesięcy później w lutym 2015 roku.

"Cyberpunk 2077", którego fabuła umieszczona jest w postapokaliptycznym klimacie, to produkcja przygotowana od kilku lat. W angielskiej wersji językowej gry ma się pojawić hollywoodzki aktor Keanu Reeves. Produkcja będzie dostępna na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bankier.pl