Zamknij

Cyberpunk 2077. CD Projekt RED sprzedał 8 milionów egzemplarzy

10.12.2020 11:20
Premiera Cyberpunka 2077
fot. Julian Sojka/East News

Gra Cyberpunk 2077, czyli najnowsza produkcja polskiej spółki CD Projekt RED, właśnie wystartowała. 10 grudnia trafiła do 8 milionów graczy.

Cyberpunk 2077 to najnowsza produkcja polskiej spółki CD Projekt RED, która zadebiutowała 10 grudnia 2020 roku.

Z najnowszego komunikatu spółki wynika, że do dnia 9 grudnia gracze złożyli 8 milionów zamówień przedpremierowych gry Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077. 8 milionów egzemplarzy trafiło do graczy

Cyberpunk 2077 dostępny jest w wersji na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Stadię. Spółka podaje, że wersje gry na Xbox One oraz PlayStation 4 będą działały także na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Jak zapowiadają twórcy, w przyszłości ukaże się również darmowa aktualizacja, dzięki której Cyberpunk 2077 będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji.

Zobacz także

Gra dostępna jest zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Ile kosztuje taka rozrywka? Ceny rozpoczynają się od 199 zł i kończą na 269 za grę w podstawowym wydaniu. W przedsprzedaży była również wersja kolekcjonerska m.in. z figurką w zestawie. Cena? Ponad 700 złotych. Obecnie grę można nabyć w sklepach tj. Empik, Mediaexpert, RTV Euro AGD, a także w Lidlu.

Warto nadmienić, że przed zakupem gry należy sprawdzić, czy sprzęt, jaki posiadamy, ją „udźwignie”. Poniżej załączamy informację producenta o wymaganiach systemowych.

 

Cyberpunk2077 jakie wymagania
fot.

Spółka zapewniła, że 10 grudnia gra trafi także do tych graczy, którzy przed premierą zamówili ją na stronie internetowej nieistniejącego już sklepu CD Projektu. Firma jednak latem bieżącego roku ogłosiła upadłość, zaś do klientów wystały został list od syndyka z informacją o możliwości zgłoszenia do sądu upadłościowego wierzytelności z tytułu zakupu gry.

Zobacz także

Spółka CD Projekt Red zapewniła jednak, że osoby, które zamówiły grę w sklepie CDP (cyberpunk.sklep.pl) i chcą, aby ich zamówienie zostało zrealizowane, nie muszą podejmować żadnych dalszych działań w sprawie — otrzymają grę na premierę, na adres podany w zamówieniu, niezależnie od pisma wysyłanego przez syndyka CDP.

CD Projekt i zawirowania na giełdzie

Cyberpunk 2077 to gra, na którą czekali także gracze giełdowi. Akcje polskiej spółki rosły aż do dnia, kiedy pojawiły się pierwsze recenzje. Choć w większości były one pozytywne (średnia ocen z w serwisie Metacritic to 91 na 100 punktów), to nie zabrakło krytycznych uwag dotyczących kwestii technicznych.

Na krytykę szybko zareagowała giełda. Wycena akcji z rekordowych 464 zł spadła poniżej 400 zł. W dniu premiery CD Projekt także jest w trendzie spadkowym: wycena to 377 złotych. Nie zmienia to jednak faktu, że polska spółka gamingowa jest w czołówce najpotężniejszych na krajowym parkiecie.

 Inwestorzy muszą zachować cierpliwość. Być może po pierwszych dniach przygody ponad 8 milionów Polaków z grą, akcje spółki wrócą na dawny tor.

Michał Tomaszkiewicz z Radia ZET także miał okazję zagrać i ocenić grę jeszcze przed premierą. Poniżej załączamy link do jego recenzji.

Byliśmy na randce z Cyberpunkiem 2077. I już myślimy o dłuższym związku [PIERWSZE WRAŻENIA]

RadioZET.pl