Zamknij

Cyberpunk 2077. CD Projekt Red przeprasza i oferuje zwrot kosztów

15.12.2020 11:57
Cyberpunk 2077. CD Projekt przeprasza za błędy
fot. Julian Sojka/East News

Cyberpunk 2077 w ogniu krytyki. Twórcy gry, spółka CD Projekt Red stara się odbudować zaufanie i zapowiada poprawki do gry. Jej posiadacze mogą także starać się o zwrot kosztów.

Cyberpunk 2077 mógł rozczarować graczy, co stwierdzili sami twórcy gry. Spółka CD Projekt RED wydała oświadczenie w sprawie jakości gry na PlayStation 4 i konsole Xbox One.

Gra trafiła do ponad 8 milionów osób. Niezadowoleni gracze mogą czekać na aktualizacje gry lub żądać zwrotu pieniędzy – potwierdziła spółka.

CD Projekt RED: gracze mogą uzyskać zwrot kosztów

Pierwsze recenzje jeszcze przed premier długo wyczekiwanej gry Cyberpunk 2077 były krytyczne dla jej twórców. Dziś także posiadacze gry nie szczędzą słów krytyki. Wielu z nich skarży się na błędy techniczne. Spółka wydała oświadczenie w tej sprawie i przyznaje: popełniliśmy błąd.

„Chcemy przeprosić Was za to, że przed premierą nie zaprezentowaliśmy rozgrywki z Cyberpunka 2077 na konsolach poprzedniej generacji, co utrudniło Wam podjęcie świadomej decyzji dotyczącej zakupu. Wiemy, że powinniśmy poświęcić więcej czasu i uwagi na dopracowanie naszej gry na PlayStation 4 i Xbox One” – czytamy w komunikacie CD Projekt Red.

Zobacz także

Spółka poinformowała, że pracuje nad naprawą usterek i stale udoskonala grę. Wskazuje, że pierwsze aktualizacje już zostały opublikowane, kolejne pojawią się w najbliższych dniach.

Po Świętach wypuścimy dwie duże aktualizacje, w tym Patch 1, który pojawi się w styczniu. Po nim, w lutym przyszłego roku, pojawi się Patch 2. Powinny one naprawić większość istotnych błędów, które gracze napotykają podczas rozgrywki na konsolach poprzedniej generacji 

CD Projekt Red

Twórcy gry zaznaczają, że aktualizacje nie sprawią, że gra na PS4 czy Xbox One będzie działać jak na PC i konsolach nowej generacji. Poprawki, jak zapewnia spółka, „przybliżą graczy do tego doświadczenia”.

Zobacz także

Posiadacze Cyberpunka 2077, którzy nie są zadowoleni z gry, mogą zwrócić się do spółki z żądaniem zwrotu kosztów za jej zakup. „W przypadku kopii cyfrowych, możecie skorzystać z reklamacji na PSN lub Xbox. W przypadku wydań pudełkowych, w pierwszej kolejności zwróćcie się do sklepu, w którym kupiliście grę” – czytamy w komunikacie.

CD Projekt Red oferuje graczom zwrot kosztów za grę i stara się odbudować ich zaufanie.  Rozczarowanie graczy przełożyło się także na wyniki giełdowe spółki. Już pierwsze recenzje sprawiły, że akcje CD Projektu spadały na warszawskim parkiecie. Wycena akcji spadła z rekordowych 464 złotych do poziomu nawet poniżej 300 złotych.

RadioZET.pl