Zamknij

Cyberpunk 2077 z pierwszymi recenzjami. Jedna z najlepszych gier w historii

07.12.2020 20:48
Cyberpunk 2077
fot. Michał Tomaszkiewicz, RadioZET.pl

Cyberpunk 2077 został zrecenzowany przez pierwsze redakcje, które otrzymały dostęp do wcześniejszej, przedpremierowej wersji gry. Średnia ocen z w serwisie Metacritic to 91 na 100 punktów. Problemem były przede wszystkim błędy, które w wersji dostępnej dla graczy mogły już zostać usunięte.

Cyberpunk 2077 szykowany jest przez CD Projekt RED jako gra przełomowa, całkowicie zmieniająca sposób interakcji gracza ze światem przedstawionym. Jako RPG, czyli gra polegająca na wcielaniu się w rolę prowadzonej postaci, daje ogromną swobodę zarówno w doborze, jak i realizowaniu stawianych grającym zadań.

Pierwsze opinie pokazują, że ambitne plany CD Projekt RED, wcielane w życie przez 7 lat, zostały zrealizowane z sukcesem. Recenzenci nie ukrywają entuzjazmu, nazywając Cyberpunka 2077 „szczytowym osiągnięciem w branży, którego być może nigdy nie uda się przebić.

Cyberpunk 2077: recenzje mówią o jednej z najlepszych gier w historii

Embargo na recenzje Cyberpunka 2077 wygasło 7 grudnia 2020 roku o godzinie 18:00. Gra trafiła przed premierą do kilkudziesięciu najważniejszych redakcji na świecie. Z prawie 40 opinii, jakie opublikowano, aż 11 przyznaje najwyższą notę 100/100. Średnia wyniosła 91/100, co czyni polską superprodukcję jedną z najlepszych gier w historii.

Zobacz także

Dziennikarze podkreślali, że przygotowany przez CD Projekt RED świat jest zdumiewający, jeśli chodzi o rozbudowanie i rozmach. Dużo pochwał zebrała także niespotykana do tej pory w grach wolność dawana graczom oraz wplecenie ich rezultatów w opowiadaną historię. Każdy z problemów stawianych przed graczami można rozwiązać na kilka różnych sposobów, a styl gry i podejmowane decyzje mają odzwierciedlenie w tym, jak traktują gracza postaci niezależne i jak kształtuje się dalsza przygoda.

Mieliśmy okazję zagrać w Cyberpunka 2077 przed premierą, odwiedzając studio CD Projekt RED.  Nasze wrażenia, koncentrujące się przede wszystkim na stopniu zrealizowania obietnic, możecie przeczytać na Antyradio.pl.

Wśród wad wymieniano praktycznie tylko błędy techniczne utrudniające rozgrywkę. To właśnie z ich powodu premiera Cyberpunka 2077 była kilkukrotnie przekładana. Gra ma trafić do rąk graczy 10 grudnia 2020 roku, pierwotnie zaś sprzedaż miała rozpocząć się 16 kwietnia 2020. Warto nadmienić, że wersja otrzymana przez recenzentów nie była ostateczną: CD Projekt RED wciąż poprawia kod gry. Gracze otrzymają więc poprawioną wersję: łatki trzeba będzie pobrać przed rozpoczęciem gry.

Analitycy przewidują, że Cyberpunk 2077 może stać się jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii. W ciągu pierwszego roku do klientów ma trafić ponad 30 mln egzemplarzy tytułu.

RadioZET.pl