Zamknij

Cyberatak na CD Projekt. Wyciekły kody gier i dane pracowników

11.06.2021 10:18
Cyberatak na CD Projekt. Wyciekły kody gier i dane pracowników
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

CD Projekt został zaatakowany przez cyberprzestępców. Wykradziono kody gier oraz dane obecnych i byłych pracowników. Spółka potwierdziła włamanie i poinformowała, że współpracuje z policją i służbami międzynarodowymi.

CD Projekt to spółka, która przez lata była niekwestionowanym liderem polskiej branży gamingowej oraz najbardziej znaną firmą na świecie, reprezentującą nasz kraj w tym sektorze. Teraz mierzy się z problemami, które wywołał atak cyberprzestępców.

Jeszcze w marcu głównym celem CD Projekt była aktualizacja strategii działań. Spółka zapowiedziała wówczas transformację studia, rozpoczęcie równoległej pracy nad projektami z segmentu AAA od 2022 roku, rozbudowę praw do tytułów „Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077” poza branżę gier oraz rozwój rozgrywek online.

Cyberatak na CD Projekt. Wyciekły kody gier i dane pracowników

W lutym 2021 roku po raz pierwszy usłyszeliśmy o cyberataku na największego polskiego producenta gier. Spółka była szantażowana przez hakera, który wykradł dane i pozostawił wiadomość z żądaniem okupu. Zarząd firmy zapewnił, że dane osobowe klientów są bezpieczne. Natomiast inaczej ma się sytuacja z listą obecnych i byłych pracowników oraz współpracowników.

W najnowszym komunikacie spółka przekazała informacje, że weszła w posiadanie nowych danych dotyczących tego ataku i „ma powody by sądzić, że dane wewnętrzne pozyskane nielegalnie w jego trakcie są obecnie rozpowszechniane w internecie".

W tym momencie nie jesteśmy w stanie potwierdzić dokładnej treści skradzionych danych, ale mamy podstawy sądzić, że poza danymi gier CD PROJEKT RED mogą to być również dane osobowe naszych obecnych oraz byłych pracowników lub współpracowników. Nie jesteśmy przy tym w stanie stwierdzić, czy wykradzione dane nie zostały zmanipulowane lub zmodyfikowane

fragment komunikatu CD Projektu

Władze spółki poinformowały, że współpracują ściśle z Komendą Główną Policji, Interpolem, Europolem oraz rozbudowaną siecią służb i organów ścigania. W firmie zostały także wprowadzone dodatkowe zabezpieczenia i bardziej restrykcyjne mechanizmy bezpieczeństwa.

RadioZET.pl