Zamknij

Cubus znika z Polski. Sieć sklepów odzieżowych ogłosiła upadłość

18.09.2019 20:39
Cubus ogłosiła upadłość. Sieć sklepów odzieżowych znika z Polski
fot. fiphoto/Shutterstock (ilustracyjne)

Norweska sieć sklepów odzieżowych Cubus znika z Polski. Kilka dni temu sąd ogłosił upadłość polskiego oddziału, a na stronie internetowej firmy nie ma już polskiej wersji – podał portal WP.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Cubus, który prowadził działalność nad Wisłą od 2002 roku, znika z polskiego rynku.

To efekt zamknięcia działalności w Polsce przez norweską sieć sklepów odzieżowych. Jak przypomniała WP.pl, 30 lipca tego roku firma Cubus Polska sp. z o.o. złożyła do sądu wniosek o upadłość. 

Zobacz także

Sąd przychylił się do tego postulatu i 3 września ogłosił upadłość spółki. 

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Cubus miał w naszym kraju 20 sklepów po wcześniejszym zamknięciu siedmiu placówek. Wówczas planowano pozbycie się następnych ośmiu i negocjowanie cen najmu pozostałych.

Jednym ze sklepów Cubus, który wciąż prowadzi sprzedaż, jest ten przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Według WP.pl większość ubrań jest przeceniona nawet o 70 procent. Na przykład jeansy można kupić za 29,70 zł – poprzednia cena to 99 zł.

Zobacz także

Wartość sprzedanych ubrań w 2018 roku wyniosła 52 mln zł – to było aż o 24,5 mln zł mniej niż rok wcześniej. W rezultacie norweska sieć zanotowała stratę na poziomie 19,6 mln zł (o 500 tys. zł więcej niż rok wcześniej).

Cubus należy do norweskiej grupy Varner. W sumie posiada ponad 1000 sklepów.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl