Zamknij

Credit Agricole ostrzega przed oszustami. To atak phishingowy

15.01.2020 10:29
Credit Agricole ostrzega przed oszustami
fot. Credit Agricole. Fałszywe wiadomości od oszustów

Bank Credit Agricole ostrzega przed atakami phishingowymi. Oszuści podszywają się pod bank wykorzystując markę i wyłudzają dane klientów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Credit Agricole Bank Polska przestrzega przed akcją prowadzoną przez oszustów wykorzystujących markę banku do wyłudzania danych. To typowy atak znany jako phishing – czytamy w komunikacie banku.

Chodzi o rozsyłanie wiadomości na skrzynki mailowe klientów przez oszustów. W takich mailach przestępcy sugerują, że na odbiorcę czeka ważna wiadomość, którą jakoby można przeczytać „w bezpiecznej skrzynce pocztowej”. Wystarczy kliknąć w link i zalogować się do serwisu internetowego.

Zobacz także

Bank potwierdza, że wiadomość jest fałszywa, a link prowadzi do podrobionej strony logowania, umieszczonej pod adresem nienależącym do banku.

W żadnym wypadku nie należy wprowadzać na tej stronie jakichkolwiek danych 

– alarmuje bank.

- Wiadomość wysyłana przez oszustów jest anonimowa i nie jest skierowana do konkretnego klienta. Treść listu napisana nieskładnym językiem próbuje nakłonić do pilnego wykonania operacji logowania z użyciem przesłanego linka – czytamy w komunikacie banku.

Zobacz także

Credit Agricole przypomina, że nigdy nie wysyła podobnych wiadomości klientom, nigdy też nie zamieszcza w poczcie elektronicznej linków do stron logowania. Co powinni zrobić odbiorcy fałszywej wiadomości? Należy ją zignorować – radzi bank.

Phishing to popularna metoda wyłudzeń przez oszustów internetowych. Polega na podszywaniu się pod inną osobą, firmę lub instytucję w celu uzyskania od odbiorcy danych. Chodzi np. o informacje z karty kredytowej czy dane logowania. Celem oszustów jest też zainfekowanie komputera lub telefonu szkodliwym oprogramowaniem albo nakłonienie ofiary do określonych działań (np. wpłaty pieniędzy lub przesłania wiadomości SMS).

Zobacz także

RadioZET.pl