Zamknij

Postojowe nie tylko w Polsce. 1,8 mln Włochów otrzyma zasiłek

15.04.2020 10:27
Covid-19. Włosi otrzymają 600 euro zasiłku
fot. Pla2na/Shutterstock (ilustracyjne)

Włochy rozpoczynają wypłatę specjalnego zasiłku dla pracowników, którzy przez koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Włochy, w których na koronawirusa zachorowało już ponad 100 tysięcy osób wprowadzają nowe narzędzia wsparcia dla pracowników. 

Zasiłek w wysokości 600 euro, czyli ponad 2700 złotych, trafi do ponad 1,8 mln Włochów. Zapowiedziała to minister pracy Nunzia Catalfo. Tamtejsze ministerstwo pracy opublikowało wpis na Twitterze, w którym wyjaśnia, że zasiłek trafi do pracowników sezonowych i samozatrudnionych.

Zasiłek dostanie ponad 1,8 mln osób.

To ważny sygnał, jaki dajemy dzisiaj tym, którzy z powodu kryzysu na tle koronawirusa przeżywają trudności 

- oświadczyła minister Catalfo

Szefowa resortu pracy poinformowała, że w środę 15 kwietnia na kontach połowy osób, które zwróciły się o takie wsparcie, znajdą się pieniądze. Do końca tygodnia, jak dodała, zakończy się rozpatrywanie pozostałych próśb.

Zobacz także

Polski Zakład Ubezpieczeń społecznych także rozpoczął wypłatę świadczeń postojowych. Z wypłaty dodatkowych środków mogą skorzystać osoby na samodzielnej działalności gospodarczej (jeśli rozpoczęła się ona przed 1 lutego 2020 r.) oraz z umowami cywilnoprawnymi (jeśli została zawarta przed 1 lutego 2020 r.). Świadczenie postojowe wynosi 80 proc. (2080 zł brutto) lub 50 proc. (1300 zł brutto) minimalnego wynagrodzenia w 2020 r.

RadioZET.pl/PAP