Zamknij

Koronawirus. Tesco wprowadza limity podczas zakupów przez internet

30.03.2020 11:48
Covid-19. Tesco wprowadza limity podczas zakupów przez internet
fot. Atstock Productions/Shutterstock (ilustracyjne)

Ograniczenia dla klientów zamawiających zakupy spożywcze online wprowadziło Tesco. O czym trzeba pamiętać podczas kupowania podstawowych produktów przez internet?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Tesco, jedna z sieci handlowych prowadząca sprzedaż spożywczą w internecie, wprowadziła limity w związku z epidemią koronawirusa.

Tesco wprowadza limity podczas e-zakupów

Jak podał portal Dlahandlu.pl, Tesco e-Zakupy pracuje nad zwiększeniem dostępności infolinii poprzez zatrudnienie nowych pracowników. "Sytuacja powinna ulec poprawie w ciągu kilku dni, dlatego prosimy o cierpliwość" - podała sieć handlowa.

Zobacz także

Ponadto, w celu zapewnienia dostępu do niezbędnych produktów, Tesco ograniczyło liczbę sztuk, które klienci mogą zamówić w niektórych kategoriach. Informacje o ograniczeniu znajda obok zamawianego produktu.

Wszelkie nowe zamówienia złożone lub zmienione od 30 marca będą ograniczone do maksymalnej wagi 80 kg na zamówienie. "Jeśli osiągniesz maksymalny limit, zostaniesz o tym poinformowany w trakcie składania swojego zamówienia. Limit ten powinien w zupełności wystarczyć na pokrycie średniego koszyka dla całej rodziny" - przekazało Tesco e-Zakupy.

Zobacz także

Sieć radzi klientom, aby rezerwowali dostawy z większym wyprzedzeniem - maksymalnie na trzy tygodnie do przodu i zmodyfikować je do godz. 23 przed dniem dostawy.

Tesco e-Zakupy z myślą o bezpieczeństwie klientów i dostawców akceptuje wyłącznie płatności online. "Przy płatności on-line przeprowadzimy weryfikację karty, podczas której następuje blokada autoryzacyjna w kwocie 10 zł, blokada ta po sfinalizowaniu zamówienia zostaje zwolniona" - podała sieć handlowa.

Ponadto osoby, które znajdują się w kwarantannie, powinny zaznaczyć ten fakt podczas składania zamówienia przez stronę Tesco e-Zakupy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl