Zamknij

Pracownicy Rossmanna otrzymają premie i pomoc finansową

Katarzyna Witwicka
02.04.2020 13:40
Covid-19. Rossmann. Pracownicy z premią i dodatkiem
fot. Shutterstock/Grabowski Foto (ilustracyjne)

Praca w utrudnionych przez epidemię koronawirusa warunkach coraz częściej doceniana jest przez pracodawców. Rossmann wypłaci swoim pracownikom premie.

 Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Pracownicy sieci Rossmann mogą liczyć na premie i pomoc finansową. Zarząd spółki podjął decyzję o ekstra wypłatach z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

„Zarząd firmy Rossmann mając na względzie szczególne warunki w jakich przyszło obecnie pracować naszym pracownikom podjął decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali” – czytamy w komunikacie sieci.

Zobacz także

Większość pracowników otrzyma pomoc w wysokości 500 złotych. Mowa o prawie 80-proc. pracowników. Pozostali, w zależności od dochodu na członka rodziny otrzymają 300 lub 400 złotych.  

Obok takiego bonusu, spółka wypłaci pracownikom także premie. Zarząd Rossmanna, jak czytamy w komunikacie, zdecydował o nich już 14 marca. Chodzi o specjalny dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach w dniach 16 marca – 15 kwietnia. Jego wysokość maksymalna wynosi 750 zł brutto i jest uzależniona od liczby przepracowanych w tym okresie godzin.

Zobacz także

Sieć przypomniała w komunikacie o krokach, które podjęła w celu zapewnienia klientom i pracownikom bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Pracownicy mają do dyspozycji żele antybakteryjne, preparaty do mycia i dezynfekcji klamek, powierzchni ekranów w kasach, także samoobsługowych, stanowisk foto, terminali płatniczych i  klawiatur komputerów. Mają też maseczki i rękawiczki ochronne. Pracownicy oddzieleni są od klientów ochronnym ekranem przy kasie.

Zobacz także

Sieć wprowadziła limit klientów, którzy jednocześnie znajdują się w sklepie. Taki limit wprowadzono również na zakup najbardziej pożądanych produktów  tj. mydło czy papier toaletowy. By zmniejszyć liczbę klientów, Rossmann odwołał akcję promocyjną na produkty do makijażu.

RadioZET.pl/mat.pras