Zamknij

Płyn do dezynfekcji zamiast e-papierosów. Branża zaoferowała pomoc

Katarzyna Witwicka
25.03.2020 14:57
Covid-19. Producenci e-papierosów udostępnią swoje linie produkcyjne
fot. Shutterstock/MBLifestyle (ilustracyjne)

Linie produkcyjne stosowane przy produkcji e-papierosów zostaną przekształcone na rozlewnie płynów antybakteryjnych – informuje serwis Wiadomoscihandlowe.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Polscy producenci e-papierosów deklarują chęć przeznaczenia swoich linii produkcyjnych do rozlewania, butelkowania i etykietowania płynów dezynfekcyjnych. Reprezentujące ich stowarzyszenie Vaping Association Polska apeluje do potencjalnych partnerów biznesowych o jak najszybszy kontakt – czytamy w serwisie Wiadomościhandlowe.pl.

Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej pisze, że użyczenie linii produkcyjnych to działanie pro bono na rzecz całego społeczeństwa w walce z epidemią koronawirusa. Maszyny dostępne u producentów e-papierosów pozwolą na porcjowanie, nalewanie, butelkowanie i etykietowanie płynów do dezynfekcji. Umożliwiają one napełnianie butelek o pojemności od 100 ml do 1 litra.

Choć jak wiele polskich małych i średnich przedsiębiorstw jesteśmy w tym momencie w trudnej sytuacji ekonomicznej, chcemy w miarę naszych możliwości włączyć się w walkę z koronawirusem 

– mówi Piotr Zieliński, prezes stowarzyszenia Vaping Association Polska

Jak dodaje, linie produkcyjne sprzedawców e-papierosów przez spadek importu są niewykorzystywane. Deklaruje, że dzięki tym liniom będzie można napełnić dziennie od 20 do 30 tysięcy pojemników o pojemności od 100 ml. Stowarzyszenie szuka kontrahentów do współpracy.

RadioZET.pl/Wiadomoscihandlowe.pl