Zamknij

Koronawirus. Wstrzymano warzenie piwa Corona

06.04.2020 09:04
Covid-19. Piwo Corona przestanie być warzone
fot. Goran Jakus/Shutterstock (ilustracyjne)

Meksykańska firma Grupo Modelo tymczasowo przestała warzyć piwo marki Corona. Powód? Ta działalność, zgodnie z wytycznymi rządu, nie jest określana jako "niezbędna" w czasie epidemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Władze Meksyku nakazały zawieszenie wszelkiej działalności, która nie jest niezbędna. Ma to pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Do niezbędnych zaliczono m.in. rolnictwo i produkcję żywności.

Zobacz także

Grupo Modelo w oświadczeniu poinformowała, że przestanie warzyć w niedzielę. Dodała, że jeżeli władze uznają, że piwo jest produktem rolno-przemysłowym, to jest gotowa zrealizować plan, zgodnie z którym ponad 75 proc. pracowników pracuje zdalnie, a jednocześnie "gwarantuje dostarczanie piwa".

"Jesteśmy w trakcie obniżania produkcji w naszych zakładach do absolutnego minimum” - oświadczyła w czwartek Grupo Modelo.

Zobacz także

Piwo Corona przestało się sprzedawać?

Jak podaje agencja Reutera, piwa firmy Grupo Modelo, należącej do koncernu Anheuser-Busch InBev, są eksportowane do 180 krajów.

Agencja AFP przypomniała, że od początku epidemii koronawirusa piwo Corona w internecie było przedmiotem żartów i tematem wielu memów.

Jedna z plotek głosiła, że sprzedaż piwa w Stanach Zjednoczonych spadła o około 40 procent po wybuchu epidemii. Jednak pod koniec lutego Constellation Brands, która jest właścicielem marki Corona, przekazała, że sprzedaż utrzymała się na wysokim poziomie w USA, nawet gdy wirus rozprzestrzenił się na cały świat.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/AFP