Zamknij

Więcej czasu na złożenie PIT. Ministerstwo Finansów podało nową datę

31.03.2020 16:09
Covid-19. PIT. Do kiedy. PIT-37 nowe terminy
fot. Shutterstock/Zbigniew Guzowski

Termin na złożenie PIT mija w tym roku nie 30 kwietnia, lecz 31 maja. Taka zmian to odpowiedź ministerstwa na problemy podatników w związku z epidemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Nie 30 kwietnia, lecz 31 maja. To ostateczny termin złożenia zeznań podatkowych. Przez epidemię koronawirusa wiele firm ma obecnie na głowie ratowanie finansów. Przedsiębiorcy walczą o płynność finansową, a pracujący podatnicy obawiają się zwolnień.

W odpowiedzi na apel podatników resort finansów zdecydował się na przesunięcie terminu ostatecznego rozliczenia się ze skarbówką.

Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja 

– informuje resort finansów

Ministerstwo przypomina, że podatnicy rozliczający PIT-37 i PIT-38 mogą skorzystać z usługi Twój e-PIT.  Wówczas, nawet jeśli podatnicy ci nie rozliczą się z podatku, automatycznie przygotowane przez skarbówkę zeznanie zostanie potraktowane jako zaakceptowane przez podatnika i wysłane skarbówce.

Zobacz także

Jednocześnie Krajowa Administracja Skarbowa apeluje, by rozliczać się ze skarbówką przez internet. Chodzi o ograniczenie wizyt w urzędzie w dobie epidemii koronawirusa.

Zobacz także

RadioZET.pl