Zamknij

Lot do domu. MSZ: akcja dobiega końca

05.04.2020 12:19
Covid-19. Lot do domu- do kiedy
fot. Jakub Kaminski/East News

Akcja „Lot do domu” kończy się 5 kwietnia. Ostatni pasażerowie wrócą dziś do kraju m.in. z Norwegii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i z Czech.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Epidemia koronawirusa znacznie utrudniła podróże. Rejsy turystyczne są odwołane, a granice państwa zamknięte.

Akcja „Lot do domu” ma pozwolić rodakom zza granicy na powrót do kraju na Wielkanoc. To akcja polskiego rządu i Linii Lotniczych LOT, która trwa od 15 marca. Spółka organizuje specjalne loty czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu rodakom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Zobacz także

5 kwietnia ostatnie samoloty w ramach tej akcji przylecą do kraju. Jak informuje MSZ, w niedzielę przyleci do kraju siedem samolotów z Bergen, Dublina, Londynu, Saint Helier, Pragi, Sztokholmu i Zurychu.

Jak informował minister szef KPRM Michał Dworczyk akcja zakończy się w niedzielę, jednak pojedyncze loty na mniejszą skalę będą się nadal odbywały.

LOT do domu. Ile kosztują bilety?

Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę.Jej wysokość zależy od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 zł w granicach Europy i 1600 – 2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

RadioZET.pl/PAP