Zamknij

Lidl priorytetowo obsłuży lekarzy, wolontariuszy i mundurowych

26.03.2020 07:51
Covid-19. Lidl priorytetowo obsłuży lekarzy, wolontariuszy i mundurowych
fot. Alexandros Michailidis/Shutterstock (ilustracyjne)

Lidl wprowadził kolejne zmiany w zasadach bezpieczeństwa podczas stanu epidemii. Pierwszeństwo w obsłudze przy kasach marketów mają pracownicy ochrony zdrowia, wolontariusze i przedstawiciele służb mundurowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którym zaraziło się w Polsce 1051 osób (stan na poranek 26 marca), doprowadził do dużych zmian w sieciach handlowych. 

Kto ma pierwszeństwo przy kasie w Lidlu?

Po tym, jak od 25 marca obowiązują ograniczenia w swobodnym poruszaniu się (poza czynnościami życiowymi, jak dojazd do pracy czy zakupy), Lidl ogłosił kolejne zmiany w procedurze bezpieczeństwa.

Zobacz także

Sieć marketów udostępnia kasy pierwszeństwa wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom i ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie.

Pierwszeństwo w obsłudze przy kasach mają również seniorzy

Kolejną zmianą jest podzielenie zespołów pracowników na mniejsze grupy. Dlaczego? Chodzi o to, aby kontakt między nimi był jak najmniejszy.

Zobacz także

Będą przerwy w pracy Lidla

Rozwijany jest także system krótkich przerw pomiędzy zmianą poranną i popołudniową tak, aby sklepy były nieprzerwanie otwarte, a punkty styku były maksymalnie ograniczone" - napisał w komunikacie Lidl Polska. Jednak nie podano o jakiej porze w ciągu dnia zaplanowano przerwy.

Dodatkowo w każdym sklepie i biurze Lidl Polska pracownicy mogą korzystać z podajników ze środkami dezynfekcyjnymi oraz płynów antybakteryjnych.

Co więcej - pracownicy sieci w wieku 65 plus mogą być zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy. Jak zapewnia Lidl, wysokość pensji osób, które skorzystają z tego rozwiązania, pozostanie niezmieniona.

W marketach dla klientów przygotowano oznaczenia bezpiecznej strefy 1-1,5 metra odległości od siebie. Dodatkowo we wszystkich marketach można płacić karta zbliżeniowo do 100 zł bez podawania kodu PIN. Sieć zachęca również do skorzystania z opcji płacenia mobilnie przez Lidl Pay.

Lidl jest obecny na polskim rynku od 2002 roku. Sieć handlowa, należąca do niemieckiej grupy Schwarz, prowadzi w całej Polsce ponad 700 marketów.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe