Zamknij

Koronawirus. Duda do Polaków: kupujcie polską żywność

06.04.2020 10:35
Covid-19. Kupujcie polską żywność - apeluje prezydent Andrzej Duda
fot. PAP/Piotr Nowak

Prezydent Andrzej Duda zachęcił Polaków do kupowania w sklepach polskich produktów, zwłaszcza od rodzimych rolników. Ma to pomóc producentom żywności w przetrwaniu kryzysu w wyniku epidemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Akcję "Kupuj świadomie produkt polski", zachęcającą do kupowania polskich produktów, prezydent ogłosił po spotkaniu z ministrem rolnictwa Krzysztofem Ardanowskim oraz przedstawicielami organizacji rolniczych.

- Ta akcja już oczywiście od jakiegoś czasu trwa, jeżeli chodzi o promowanie polskich produktów. Natomiast w tej chwili ta promocja zostanie zwiększona - przekazał prezydent.

Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się mając do wyboru różne produkty na sklepowych półkach wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane  w naszym kraju. Jeżeli kupujemy żywność zwracajmy uwagę, aby to była żywność z Polski, bo to wspiera rozwój naszej gospodarki i walkę z kryzysem 

Andrzej Duda

Zobacz także

Prezydent dodał jednocześnie, że nie musimy się martwić, czy żywność na polskim rynku będzie, gdyż jest ona dostępna.

Z kolei minister rolnictwa podkreślił, że epidemia koronawirusa zrywa łańcuchy dostaw i wpływa negatywne na eksport polskiej żywności. Zaapelował, że zwiększenie zainteresowania rodzimymi produktami przez konsumentów może pomóc w walce z kryzysem. 

Jego zdaniem Polacy "powinni być solidarni z rolnikami". 

Dzięki takiej akcji możemy przekonywać polskich konsumentów, że kupując polską żywność dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru - żywności dobrej, smacznej, wpisanej w nasz kontekst kulturowy, bezpiecznej, po niezbyt wygórowanych cenach - wspieramy polskie rolnictwo

Krzysztof Ardanowski

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP